تحقیق پلاتس نشان داد: افزایش تولید نفت ایران به بالاترین سطح در دو سال اخیر


تازه ترین تحقیق و بررسی S&P Global Platts نشان می دهد تولید نفت ایران در ماه آوریل با رشد چشمگیری روبرو شده و به بالاترین سطح در دو سال اخیر رسیده است.

این تحقیق و پژوهش حاکی است تولید نفت اوپک پلاس در ماه آوریل در پی افزایش تولید روسیه با رشد نسبی روبرو شده و این مساله موجب شده تا تولید نفت اوپک و سایر کشورهای متحدش به بالاترین سطح در 3 ماه اخیر برسد.

این آمارها نشان می دهد تولید نفت اوپک در ماه آوریل به 25.28 میلیون بشکه در روز رسیده که نسبت به مارس 80 هزار بشکه بیشتر بوده است. تولید نفت روسیه و 8 کشور دیگر غیر عضو اوپک نیز به 13.21 میلیون بشکه در روز رسیده که نسبت به مارس 130 هزار بشکه در روز افزایش داشته است.

پیش بینی می شود با توجه به افزایش احتمالی تقاضای جهانی نفت طی ماه های آینده، اوپک پلاس قصد افزایش تولید نفت به میزان 350 هزار بشکه درر وز در ماه می، 350 هزار بشکه دیگر در ماه ژوئن و 441 هزار بشکه در ماه جولای را خواهد داشت.

عربستان نیز که قبلا به طور داوطلبانه تولید خود را به میزان یک میلیون بشکه در روز کاهش داده بود قصد دارد طی سه ماه آینده به تدریج تولید خود را یک میلیون بشکه در روز افزایش دهد.

تولید نفت عربستان در ماه آوریل به 8.14 میلیون بشکه در روز رسیده است. سهمیه فعلی این کشور 9.12 میلیون بشکه تعیین شده است.

آمارهای پلاتس نشان می دهد پایبندی اعضای اوپک به سهمیه های تولید در ماه آوریل به 111 درصد رسیده است.

تولید روسیه در این مدت با 160 هزار بشکه افزایش نسبت به مارس به 9.50 میلیون بشکه در روز رسیده است. سهمیه روسیه نیز 9.38 میلیون بشکه است.

تولید نفت ایران نیز که طی ماه های اخیر به خاطر گمانه زنی های مربوط به مذاکرات هسته ای و لغو تحریم ها روند صعودی داشته، طی ماه آوریل به 2.43 میلیون بشکه در روز رسیده که نسبت به مارس 130 هزار بشکه افزایش داشته است. این بالاترین سطح تولید ایران از ماه می 2019 است.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان