کارخانه های ذوب مس چین خرید کنستانتره را کاهش می دهند


کارخانه های بزرگ و مهم ذوب مس در چین وعده داده اند تا خرید کنستانتره را در سال 2021 میلادی کاهش دهند.

به گزارش بلومبرگ، در حالی که چین به دنبال محدودکردن تولید گازهای گلخانه ای و آلاینده جو زمین است، شرکت تحقیقاتی Antaike Information مستقر در شهر پکن اعلام کرده است که 15 کارخانه بزرگ ذوب مس توافق کرده اند تا خرید کنستانتره را به میزان 1.26 میلیون تن کاهش دهند که این رقم معادل 300 هزار تن فلز مس است.

بر اساس این گزارش، در واقع خرید کنستانتره مس این شرکت ها نسبت به سال قبل 8.8 درصد کاهش خواهد یافت. کارخانه های بزرگ ذوب مس چین قصد دارند به طور فعالانه ای به دولت برای دستیابی به هدف کاهش گازهای آلاینده و گلخانه ای کمک کنند.

چین وعده داده است تا به طور فعال در زمینه مقابله با تغییرات آب و هوایی تلاش کند و تا سال 2060 میلادی تولید گازهای گلخانه ای را به صفر برساند.

این شرکت تحقیقاتی افزود: به کارخانه های بزرگ ذوب مس چین توصیه شده است تا راه اندازی ظرفیت جدید را محدود کنند و سعی کنند از قراضه مس برای کمک به کاهش تولید گازهای آلاینده استفاده کنند. استفاده از قراضه به این کارخانه ها کمک خواهد کرد تا از مس استخراج شده از معادن کمتر استفاده کنند.

این در حالی است که بهبود اوضاع اقتصادی و صنعتی در آمریکا آلمان چین و ژاپن و رشد تقاضای جهانی، موجب افزایش چشمگیر قیمت مس طی روزهای اخیر شده و این فلز گرانبها رکوردهای جدیدی را ثبت کرده است.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان