پاول : فدرال رزرو در صورت نیاز، نرخ بهره را با شدت بیشتری افزایش خواهد داد


جروم پاول در تازه ترین اظهاراتش بر آمادگی قاطع فدرال رزرو آمریکا برای مقابله فراگیر با فشارهای تورمی تاکید کرده است.

به گزارش رویترز، جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا دوشنبه در صریح ترین و قاطعانه ترین اظهاراتش برای مقابله با تورم فزاینده این کشور، گفت: بانک مرکزی باید «سریع تر و احتمالا تهاجمی تر» برای افزایش نرخ بهره حرکت کند تا از تثبیت مارپیچ افزایشی قیمت و تورم جلوگیری کند.

بازارهای مالی بر این باور است که اظهارات جروم پاول نشانگر آمادگی فدرال رزرو آمریکا برای افزایش سریعتر نرخ بهره است، این احتمال وجود دارد که فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را در نشست بعدی 0.5 درصد افزایش دهد. صحبت های جدید پاول نشان دهنده این واقعیت است که مقابله با تورم به یک فوریت جدی تبدیل شده است.

پاول در کنفرانس انجمن ملی اقتصاد کسب و کار گفت: بازار کار بسیار قوی است و تورم بسیار بالاست. “نیاز آشکاری برای حرکت سریع برای بازگرداندن موضع سیاست پولی به سطح خنثی‌تر و سپس حرکت به سطوح محدودتر وجود دارد، اگر این چیزی است که برای بازگرداندن ثبات قیمت‌ها لازم است.”

به ویژه، وی افزود: “اگر به این نتیجه برسیم که مناسب است با افزایش نرخ بهره فدرال به میزان بیش از 25 واحد پایه در یک جلسه یا جلسات، تهاجمی تر حرکت کنیم، این کار را انجام خواهیم داد.”

پس از این اظهارات سهام ایالات متحده سقوط کرد، و معامله گران – که قبلاً روی افزایش حداقل یک چهارم واحدی نرخ بهره در هر یک از شش نشست باقیمانده فدرال رزرو در سال 2022 شرط بندی کرده بودند – پیش بینی کردند که فدرال رزرو احتمالا در دو نشست آتی خود نرخ بهره را هر بار 0.5 درصد افزایش خواهد داد.

در این صورت نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا تا پایان امسال به بیش از 2.25 تا 2.5 درصد خواهد رسید.

پاول روز دوشنبه بار دیگر تکرار کرد که کاهش ترازنامه عظیم فدرال رزرو می تواند تا ماه می آغاز شود، روندی که می تواند شرایط مالی را بیشتر تشدید کند.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان