قیمت گاز طبیعی در آمریکا به بالاترین سطح در ۷ سال گذشته رسید


تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد قیمت گاز طبیعی در بازار آمریکا به بالاترین سطح خود در 7 سال اخیر رسیده است.

به گزارش بلومبرگ، کاهش تولید و عرضه جهانی گاز طبیعی از یک سو و اختلال در تولید نفت و گاز در آمریکا پس از طوفان آیدا از سوی دیگر، موجب شده است تا قیمت گاز در ایالات متحده به بالاترین رقم در ۷ سال گذشته برسد.

این در حالی است که نگرانی ها درباره کاهش عرضه گاز طبیعی در فصل زمستان تاثیر زیادی بر رشد چشمگیر آن داشته است.

این گزارش افزود: قیمت گاز طبیعی در آمریکا برای تحویل در ماه اکتبر 11 درصد رشد داشته که این بیشترین افزایش از زمستان 2020 تا کنون را نشان می ‌دهد.

قیمت هر بی تی یو گاز طبیعیدر امریکا در حال حاضر به 5.706 دلار رسیده است. سهام تولیدکنندگان گاز طبیعی هم در بحبوحه افزایش ارزش سهام شرکت های انرژی با رشد محسوسی روبرو شده است. ارزش سهام شرکتی ای کیو تی 12 درصد و سهام شرکت ساوث وسترن انرژی 24 درصد بالا رفته است.

کاهش ذخایر گاز طبیعی اروپا و آسیا و نگرانی از کمبود آن با نزدیک شدن به زمستان، قیمت سوخت ‌های گرمایشی و تولید برق را در کل دنیا افزایش داده است. اختلال عرضه نفت و گاز در آمریکا به خاطر طوفان بر نگرانی در مورد رشد تولید افزوده است.

اطلاعات دولتی نشان می‌دهد ذخایر گاز آمریکا 6.9 درصد پایین‌تر از متوسط 5 ساله قرار دارد و این کشور تمایل به صادرات محموله‌های بیشتر سوخت به خارج از کشور دارد.

حدود 24 درصد از تولید گاز آمریکا در خلیج مکزیک هنوز پس از طوفان آیدا متوقف است و انتظار نمی‌رود فعالیت در این منطقه تا پایان سال جاری میلادی به شرایط عادی بازگردد.

انتهای پیام/

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان