افزایش چشمگیر قیمت زغال سنگ در بازار چین


گزارش های رسمی نشان می دهد قیمت زغال سنگ در بازار چین طی ماه سپتامبر در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۲۰ بیش از دو برابر افزایش داشته است.

روزنامه چاینا دیلی در گزارشی نوشت: قیمت زغال سنگ در چین طی ماه سپتامبر در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با رشد دو برابری روبرو شده است.

بر اساس این گزارش، تا پایان ماه سپتامبر 2021 میلادی قیمت زغال سنگ حرارتی در بازار چین در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تقریباً دو برابر شده است، این در حالی است که حاشیه سود شرکت های بهره برداری از نیروگاه های برق نیز در پی افزایش شدید قیمت زغال سنگ با افت شدیدی روبرو شده است آن هم به این دلیل که دولت چین قیمت برق را کاهش داده است.

این روزنامه چینی در ادامه افزود: انرژی تولید شده توسط نیروگاه های برق آبی و ژنراتورهای بادی با شروع فصل سرما کاهش خواهد یافت و این نیروگاه ها قادر نخواهند بود تا کمبود برق نیروگاه های حرارتی را جبران کنند.

در حالی که مناطق شمال شرق چین بیشتر برای تولید برق به زغال سنگ وابسته است، افزایش چشمگیر قیمت زغال سنگ بیشترین تاثیر را بر امنیت انرژی این مناطق طی ماه های آینده خواهد داشت.

از سوی دیگر میزان زغال سنگی که برای گرم کردن سیستم های گرمایش عمومی این منطقه در طول زمستان سرد و طولانی ذخیره شده است، وضعیت پیچیده و سخت عرضه و تقاضا در بازار زغال سنگ را دشوارتر خواهد کرد.

علاوه بر این، منطقه شمال شرق چین برای انتقال نیرو به استان شاندونگ و شمال این کشور که در آن تقاضای برق بیش از ظرفیت تولید برق محلی بوده، در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان