آمارهای امیدوار کننده از رشد فزاینده تولیدات صنعتی چین


تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد تولیدات صنعتی چین در ماه نوامبر به بالاترین سطح خود در 20 ماه اخیر رسیده است.به گزارش رویترز، اداره ملی آمار چین اعلام کرد: افزایش هزینه های مصرفی و لغو تدریجی محدودیت های کرونایی در شرکای بزرگ و مهم تجاری چین ، موجب افزایش چشمگیر تقاضا برای کالاهای صنعتی شده است.

بر اساس این گزارش تولیدات صنعتی چین در ماه نوامبر به بالاترین سطح خود در 20 ماه اخیر رسیده است. 

اداره ملی آمار چین افزود: تولیدات صنعتی در ماه نوامبر نسبت به سال قبل بیش از 7 درصد افزایش داشته است. تحلیلگران اقتصادی پیش بینی کرده بودند که تولیدات صنعتی چین طی ماه نوامبر با رشد 6.9 درصدی روبرو شده است. 

اقتصاد چین در حال تثبیت رشد و رونق چشمگیری پس از شیوع ویروس کرونا است که موتور محرک آن رونق صادرات و افزایش هزینه های مصرفی بوده است. 

تحلیلگران موسسه کاپیتال اکونومیکس بر این باورند که روند رشد و رونق اقتصادی چین طی ماه های آینده نیز ادامه خواهد یافت.

آمارهای رسمی همچنین نشان می دهد که خرده فروشی در چین طی ماه نوامبر نسبت به سال قبل 5 درصد رشد داشته است. این رقم در ماه اکتبر نیز با رشد 4.3 درصدی روبرو شده بود. 

فروش خودرو در بازار چین نیز در این مدت بیش از 11.8 درصد افزایش داشته است و فروش لوازم خانگی نیز در ماه نوامبر 5.1 درصد افزایش نشان می دهد. 

سرمایه گذاری ثابت نیز طی ماه های ژانویه تا نوامبر امسال نسبت به سال قبل بیش از 2.6 درصد رشد داشته است. 

پیش بینی می شود رشد اقتصادی چین در سه ماه پایانی 2020 تسریع خواهد شد که عامل اصلی آن رشد تقاضای داخلی، رشد اعتبارات و تدابیر محرک مالی و پولی خواهد بود. 

تحلیلگر ارشد موسسه تحقیقاتی Greater China در این باره گفت: انتظار داریم رشد اقتصادی چین در سال 2021 میلادی به 7 درصد برسد. این رقم در سال 2020 میلادی به 1.7 درصد خواهد رسید. 

صادرات چین نیز در ماه نوامبر با بیشترین سرعت در سه سال اخیر روبرو شده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان