انتشار آمارهای مثبت و امیدوارکننده اقتصادی در چین


تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد اقتصاد چین در سه ماه نخست امسال با رشد 18.3 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو شده است.به گزارش رویترز، در حالی که روند خروج چین از بحران شیوع ویروس کرونا شتاب زیادی گرفته است، تازه ترین آمارهای رسمی که جمعه منتشر شد حاکی است رشد اقتصادی چین در سه ماه نخست امسال به بیش از 18.3 درصد رسیده است. این رقم در سه ماه پایانی 2020 میلادی به 6.5 درصد رسیده بود.این رشد اقتصادی قوی ترین و مستحکم ترین عملکرد اقتصاد چین از سال 1992 میلادی به شمار می رود، یعنی زمانی که ثبت آمارهای رشد اقتصادی در این کشور رسما آغاز شده است. 

به اعتقاد تحلیلگران، پیشرفت برنامه جهانی واکسیناسیون علیه کرونا، رشد فزاینده صادرات و اجرای بسته های محرک مالی و پولی از سوی دولت چین تاثیر مهمی بر افزایش چشمگیر رشد اقتصادی داشته است. نظرسنجی رویترز نشان می دهد رشد اقتصادی چین امسال به 8.6 درصد خواهد رسید. این رقم سال گذشته به 2.3 درصد رسیده است. این پایین ترین رشد اقتصادی چین در 44 سال گذشته بوده است. 

این گزارش نشان می دهد تولیدات صنعتی چین در ماه مارس امسال نیز 14.1 درصد رشد داشته است. این رقم طی ماه های ژانویه و فوریه بیش از 35.1 درصد رشد داشت. میزان خرده فروشی در اقتصاد چین نیز در ماه مارس نسبت به سال قبل 34.2 درصد افزایش داشته است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان