چشم انداز نگران کننده بازار پی وی سی جهان 


تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد صادرات پی وی سی آمریکا  و جهان در سه ماه نخست 2020 میلادی در پی شیوع ویروس کرونا و افت شدید تقاضا با کاهش روبرو شده است. به گزارش پلاتس، آمارهای جدید کمیسیون تجارت بین المللی آمریکا نشان می دهد بازار صادرات پی وی سی در ماه مارس نسبت به فوریه با افت 5 درصدی و در مقایسه با ژانویه با کاهش 9 درصدی روبرو شده است.

بر اساس این گزارش تقاضای داخلی و بین المللی در بخش ساخت و ساز در ماه های فوریه و ژانویه مستحکم و قوی بوده ولی صادرات به چین در ماه فوریه با افت 50 درصدی روبرو شده و به 15421 تن رسیده است این رقم در ماه ژانویه به 30414 تن رسیده بود.

بازار پی وی سی جهان

بازار پی وی سی جهان 

گسترش ویروس کرونا و تعطیلی بسیاری از فعالیت های اقتصادی و تجاری عامل اصلی افت صادرات پی وی سی آمریکا بوده است. البته فعالیت های اقتصادی و صنعتی در چین از اواخر مارس به تدریج به حالت عادی بازگشته است.

قرنطینه 21 روزه هند از هفته پایانی مارس نیز موجب کاهش شدید واردات پی وی سی این کشور شده و چالش های زیادی را برای تولیدکنندگان به وجود آورده است. هند محدودیت های قرنطینه ای را تا اواسط ماه می تمدید کرده ولی برخی بخش های اقتصادی مثل ساخت و ساز می توانند فعالیت های خود را از سر بگیرند.

صادرات پی وی سی آمریکا به هند در ماه فوریه نسبت به ژانویه 87 درصد رشد داشته و به 13144 تن رسیده ولی این رقم در ماه مارس با افت 31 درصدی همراه شده و به کمتر از 9115 تن رسیده است. به طور کلی صادرات پی وی سی آمریکا در سه ماه نخست 2020 با افت 10.5 درصدی روبرو شده است. آمریکا در سال 2019 میلادی در مجموع 2.98 میلیون تن پی وی سی صادر کرده که معادل 37 درصد کل تولید پی وی سی این کشور بوده است.

چین بازار مهمی برای صادرات پی وی سی آمریکا در سال 2019 بوده و 14.6 درصد صادرات آمریکا را به خود اختصاص داده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان