سیاستگذاران فدرال رزرو آمریکا : اقتصاد از نیمه دوم امسال به رونق خواهد رسید


سیاستگذاران فدرال رزرو آمریکا بر این باورند که اقتصاد ایالات متحده می تواند از نیمه دوم 2020 میلادی روند رشد و رونق را آغاز کند. به گزارش رویترز، در حالی که شیوع ویروس کرونا موجب شده تا اقتصاد آمریکا با بدترین رکود در دهه های اخیر روبرو شود، سیاستگذاران فدرال رزرو پیش بینی می کنند اقتصاد احتمالا از شش ماه دوم امسال رونق نسبی را آغاز خواهد کرد هرچند هرگونه رشد و رونق، کند و آرام خواهد بود.

بر اساس این گزارش پیش بینی مقام های ارشد فدرال رزرو آمریکا برای از سرگیری روند رشد و رونق اقتصادی در حالی است که برخی ایالتها قصد بازگشایی مجدد فعالیت های کسب و کار را دارند. بیش از 30 میلیون آمریکایی طی 6 هفته اخیر درخواست بیمه بیکاری کرده اند و دولت ترامپ فشار زیادی را به ایالتهای مختلف وارد کرده است تا فعالیت های اقتصادی را از سر بگیرند.

رونق اقتصاد آمریکا نیمه دوم امسال

رونق اقتصاد آمریکا نیمه دوم امسال

ریچارد کلاریدا معاون فدرال رزرو آمریکا گفت: ما در بحبوحه یکی از بدترین رکودهای اقتصادی و رشد فزاینده نرخ بیکاری که تاکنون در عمر خود مشاهده کرده ایم، زندگی می کنیم. متاسفانه نرخ بیکاری به بالاترین سطح خود از دهه 1940 میلادی رسیده است. اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز برآورد می کنند که نرخ بیکاری آمریکا به بیش از 16 درصد رسیده است.

با این حال کلاریدا امیدوار است که فدرال رزرو بتواند خسارت به اقتصاد را محدود کرده و ایالات متحده بتواند در شش ماه دوم امسال به رشد و رونق برسد.  چارلز ایوانز رئیس فدرال رزرو شیکاگو نیز گفت: این منطقی است که امیدوار باشیم اقتصاد آمریکا در شش ماه دوم امسال به رشد بازگردد. البته به نظر من بازگشایی اقتصاد در شرایطی که بحران شیوع ویروس کرونا همچنان ادامه دارد، یک تصمیم پرریسک و خطر است.

وی افزود: اگر همه شرایط خوب پیش برود، نرخ بیکاری تا پایان سال آینده به کمتر از 5 درصد کاهش خواهد یافت. اگر نرخ بیکاری با سرعت کمتری کاهش یابد ، این به معنای خسارت بلندمدت به اقتصاد خواهد بود. جیمز بولارد رئیس فدرال رزرو سنت لوییس نیز گفت: اگر رونق اقتصاد به تاخیر بیفتد، تعدادی زیادی از شرکتها و کسب و کارها ورشکست خواهد شد.

فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را به نزدیک صفر رسانده و قول داده است تا سیاست های انبساطی پولی را تا زمانی ادامه دهد که اقتصاد به رشد و رونق بازگردد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان