موسسه Sucden: رونق مجدد تقاضای جهانی مس چند سال زمان خواهد برد


موسسه مالی Sucden پیش بینی کرده است که سالها زمان نیاز خواهد بود تا تقاضای جهانی مس بار دیگر به سطح قبل از شیوع ویروس کرونا بازگردد و رونق مجدد خود را باز یابد. به گزارش پلاتس، موسسه مالی Sucden در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد: در حالی که بسته های محرک مالی دولتها تاثیر چندانی برای حمایت از تقاضای واقعی نداشته ، به نظر می رسد بازگشت تقاضای جهانی مس به سطح قبل از بحران کرونا سالها زمان نیاز خواهد داشت.

رونق مجدد تقاضای جهانی مس

شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کسب و کارها و شرکتهای صنعتی در کشورهای مختلف جهان به ضرر تقاضای فلزات پایه و اصلی به خصوص مس تمام شده است. در حالی که توقف تولید از سوی تولیدکنندگان موجب حمایت از بازار مس شده ولی از سوی دیگر افت شدید تقاضا نتوانسته است وضعیت را به حالت عادی بازگرداند.

رونق مجدد تقاضای جهانی مس

Geordie Wilkes رئیس بخش تحقیقاتی این موسسه مالی تاکید کرد: تقاضای مس به خاطر ویروس کرونا به شدت آسیب دیده و این در شرایطی است که نرخ بیکاری افزایش یافته و تقاضا برای کالاها و خدمات با افت شدیدی روبرو شده است. شاید سالها طول بکشد که تقاضای جهانی مس به سطح قبل از شیوع ویروس کرونا بازگردد.

وی افزود: شاید در کوتاه مدت لغو بخشی از محدودیت های اعمال شده برای قرنطینه در کشورهای مختلف بتواند به طور مقطعی و نسبی موجب تقویت تقاضای مس شود.  این موسسه مالی پیش بینی کرده است که قیمت مس در سال 2020 بین 4800 تا 5500 دلار در هر تن در نوسان خواهد بود.

برخی تحلیلگران بر این باورند که جهان یک رکود اقتصادی نسبتا عمیق را در پیش دارد و هنوز مشخص نیست که بازگشت از این اوضاع و شرایط چقدر طول خواهد کشید.  جف کوری رئیس بخش تحقیقات کالا در بانک گلدمن ساکس آمریکا نیز پیش بینی کرده است که این احتمال وجود دارد قیمت مس بار دیگر به سطح 4000 دلار در هر تن برسد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان