شکاف نژادی در نرخ بیکاری آمریکا بار دیگر افزایش یافت


تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد شکاف نرخ بیکاری بین سیاهپوستان و سفیدپوستان آمریکا طی ماه اوت برای چهارمین ماه متوالی افزایش داشته است.به گزارش رویترز، شکاف نرخ بیکاری بین نژادهای مختلف در ایالات متحده به بالاترین سطح خود در 6 سال اخیر رسیده است.

بر اساس این گزارش در حالی که نرخ بیکاری برای سیاهپوستان در ماه اوت با 1.6 درصد کاهش به کمتر از 13 درصد رسیده ولی نرخ بیکاری در بین سفیدپوستان با افت 1.9 درصدی روبرو شده و به کمتر از 7.3 درصد رسیده است. 

نرخ بیکاری سیاهپوستان در ماه جولای به 14.6 درصد و برای سفیدپوستان به 9.2 درصد رسیده بود.

نرخ بیکاری آمریکا نیز به طور کلی از 10.2 درصد در ماه جولای به کمتر از 8.4 درصد در ماه اوت کاهش یافته است.

شکاف 5.7 درصدی نرخ بیکاری بین سفیدپوستان و سیاهپوستان ، بالاترین رقم از دسامبر 2014 به شمار می رود. در ماه اوت 2019 میلادی این اختلاف به کمتر از 2 درصد رسیده بود. در ماه آوریل نیز که اقتصاد آمریکا به خاطر شیوع ویروس کرونا 20.8 میلیون فرصت شغلی را از دست داد، این شکاف نرخ بیکاری به 2.5 درصد رسیده بود.

از زمان شیوع ویروس کرونا در آمریکا و از دست رفتن میلیون ها فرصت شغلی، شکاف نژادی در نرخ بیکاری آمریکا به دقت از سوی تحلیلگران و کارشناسان زیر نظر قرار گرفته است. شیوع ویروس کرونا و گسترش بیکاری در بین زنان و اقلیت های قومی در آمریکا، نابرابری اقتصادی در این کشور را تشدید کرده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان