کاهش شکاف نژادی در نرخ بیکاری آمریکا در ماه اکتبر


تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد شکاف نژادی در نرخ بیکاری آمریکا طی ماه اکتبر برای دومین ماه متوالی با کاهش روبرو شده است.به گزارش رویترز، آمارهای وزارت کار آمریکا نشان می دهد بهبود شرایط بازار کار طی ماه اکتبر بیشتر گروه های جمعیتی و نژادی این کشور را در برگرفته و شکاف نژادی بین سیاهپوستان و سفیدپوستان کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش تحولات جدید بازار کار آمریکا در شرایطی است که تعداد موارد ابتلا و فوت بر اثر ویروس کرونا در این کشور به سرعت رو به افزایش است.

این آمارها نشان می دهد نرخ بیکاری سیاهپوستان آمریکایی طی ماه اکتبر با 1.3 درصد کاهش به 10.8 درصد رسیده است. این رقم در ماه سپتامبر به 12.1 درصد رسیده بود. 

نرخ بیکاری سفیدپوستان نیز از 7 درصد در ماه سپتامبر به 6 درصد در ماه اکتبر رسیده است. 

شکاف 4.8 درصدی نرخ بیکاری بین سفیدپوستان و سیاهپوستان آمریکایی پایین ترین سطح از ماه می به شمار می رود. 

نرخ بیکاری آمریکا به طور کلی در ماه اکتبر به 6.9 درصد رسیده که نسبت به سپتامبر یک درصد کاهش داشته است. 

این گزارش افزود: نرخ بیکاری در بین آمریکایی های لاتین تبار نیز در این مدت از 10.3 درصد به 8.8 درصد کاهش یافته است. 

در ماه اوت 2019 میلادی نرخ بیکاری در بین سیاهپوستان به 5.4 درصد رسید و شکاف نرخ بیکاری با سفیدپوستان نیز به کمتر از 2 درصد رسیده بود. 

آمارهای جدید رویترز نشان می دهد تعداد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا طی هفته گذشته با 18 درصد رشد به 575 هزار نفر رسیده و تعداد فوتی ها نیز با 3 درصد افزایش به 5700 نفر رسیده است. 

شکاف نژادی در نرخ بیکاری آمریکا در ماه هایی که شیوع ویروس کرونا فشار زیادی را به نابرابری های اقتصادی و اجتماعی در جامعه آمریکا وارد کرده است، در مرکز توجه افکار عمومی و رسانه ها قرار گرفته است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان