ریلاینس هند دومین شرکت با ارزش انرژی جهان شد


شرکت هندی ریلاینس با پیشی گرفتن از اکسون آمریکا به دومین شرکت با ارزش انرژی جهان پس از شرکت آرامکوی سعودی تبدیل شده است.به گزارش اویل پرایس، شرکت Reliance Industries باارزش ترین شرکت در هند به شمار می رود و فعالیت های خود را در زمینه های مختلفی از جمله پالایش نفت گسترش داده است. 

ارزش مارکت این شرکت تا روز جمعه به 189 میلیارد دلار معادل 14.1 تریلیون روپیه رسیده تا شرکت اکسون آمریکا را پشت سر بگذارد. ارزش مارکت اکسون تا روز جمعه به 185.58 میلیارد دلار رسیده است. 

شرکت ریلاینس نخستین شرکت هندی است که ارزش مارکت آن به بیش از 14 تریلیون روپیه معادل 187 میلیارد دلار رسیده است. ارزش سهام این شرکت طی هفته های اخیر با رشد چشمگیری روبرو شده است که علت اصلی آن تصمیم شرکتهای بزرگ فناوری از جمله گوگل برای سرمایه گذاری در شرکت Reliance’s Jio Platforms و تصمیم شرکت آمازون برای خرید 9.9 درصد سهام شرکت Reliance Retail بوده است.

نشریه اکونومیک تایمز نوشت: طی 5 هفته اخیر ارزش مارکت شرکت Reliance Industries بیش از 39 میلیارد دلار افزایش یافته است. 

شرکت آرامکوی سعودی با ارزش مارکت 1.7 تریلیون دلاری نه تنها با ارزش ترین شرکت انرژی در جهان به شمار می رود بلکه با ارزش ترین شرکت جهان در هر بخشی محسوب می شود. شرکت آرامکو از شرکت هایی مثل اپل آمازون و مایکروسافت نیز با ارزش تر است. تا روز جمعه ارزش مارکت اپل به 1.58 تریلیون دلار رسیده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان