نتایج یک گزارش نشان داد: فروپاشی صنعت شیل آمریکا در صورت عدم افزایش قیمت نفت


فروپاشی صنعت شیل آمریکا قیمت نفت

نتایج یک گزارش جدید هشدار می دهد در صورتی که قیمت جهانی نفت به سطح قبل از شیوع ویروس کرونا افزایش پیدا نکند، صنعت شیل آمریکا با فروپاشی روبرو خواهد شد. به گزارش اویل پرایس، موسسه اقتصاد و صلح که یک اندیشکده استرالیایی است در تازه ترین گزارش خود هشدار داده است که اگر قیمت نفت به سطح قبل از بحران کرونا بازنگردد، صنعت شیل آمریکا با فروپاشی مواجه خواهد شد.

بر اساس این گزارش موسسه اقتصاد و صلح افزود: افت قیمت جهانی نفت می تواند تاثیر منفی زیادی بر نظام های سیاسی برخی کشورهای بزرگ تولیدکننده نفت در خاورمیانه داشته باشد.  صنعت شیل آمریکا در واکنش به افت شدید قیمت نفت در ماه های مارس و آوریل، تولید خود را به طور چشمگیری کاهش داده است.در هفته های اخیر با بهبود اوضاع قیمت جهانی نفت ، برخی تولیدکنندگان آمریکایی نیز بخشی از تولید خود را مجددا از سرگرفته اند. 

تحلیلگران هشدار می دهند که از سرگیری بخشی از تولید نفت آمریکا اقدامی عجولانه و زودتر از موعد است و می تواند طی هفته های آینده به ضرر قیمت نفت تمام شود.

بانک مورگان استنلی اعلام کرده است که قیمت نفت بیش از حد سریع افزایش یافته است چرا که تمرکز اصلی بازار بر روی کاهش تولید بوده و این در حالی است که شاید تقاضای جهانی نفت تا 2021 میلادی به سطح قبل از کرونا باز نگردد.  بانک گلدمن ساکس نیز هشدار داده است که قیمت نفت به زودی به سراشیبی سقوط بازخواهد گشت چرا که نیروهای ساختاری بازار مجددا تضعیف می شود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان