افزایش فروش خودرو در چین و چشم انداز مثبت بازار فلزات


تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد فروش خودرو در بازار چین طی ماه اوت 12 درصد رشد داشته و پیش بینی می شود این روند مثبت طی ماه های سپتامبر تا اکتبر نیز ادامه پیدا کند.

به گزارش پلاتس، اجرای سیاست های محرک پولی و مالی از سوی دولت چین نقش مثبتی در بازار خودرو داشته و آمارهای جدید حاکی از افزایش چشمگیر فروش خودرو در بازار این کشور است. 

بر اساس این گزارش، تحلیلگران اقتصادی معتقدند که چشم انداز مثبت برای تقاضای خودرو در بازار چین می تواند خبر خوب و موثری برای بازار فلزات به خصوص فولاد آلومینیوم و مس باشد.

تولید خودرو در چین طی ماه اوت با 6.3 درصد افزایش نسبت به پارسال به 2.12 میلیون دستگاه رسیده است. فروش خودرو نیز در این مدت با 11.6 درصد افزایش به 2.19 میلیون دستگاه رسیده است. این پنجمین ماه متوالی است که تولید و فروش خودرو در بازار چین با افزایش روبرو شده است.

فروش خودرو در بازار چین برای چهارمین ماه متوالی نیز بیشتر از ده درصد بوده است. 

طی ماه های ژانویه تا اوت نیز تولید خودرو در چین با کاهش 9.6 درصدی روبرو شده و به 14.43 میلیون دستگاه رسیده است. فروش خودرو نیز در این مدت با 9.7 درصد کاهش به 14.55 میلیون دستگاه رسیده است. 

فولاد آلومینیوم و مس مواد خام و اولیه برای تولید خودرو به شمار می رود. تولید خودرو 6 درصد مصرف فولاد و حمل و نقل به طور کلی 20 درصد مصرف آلومینیوم و 10 درصد مصرف مس را تشکیل می دهد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان