دیدگاه تحلیلگران اقتصادی درباره افزایش قیمت کامودیتی ها در نتیجه سیاست های فدرال رزرو آمریکا


در شرایطی که فدرال رزرو آمریکا قصد دارد در شرایط فعلی تورم سریع تر در اقتصاد را تحمل کند تا بهبود رونق اقتصادی و اشتغال پس از بحران کرونا، تثبیت شود، ولی به اعتقاد تحلیلگران، این سیاست تبعاتی مثل افزایش سریعتر قیمت کالاها را به همراه خواهد داشت.رویترز در تحلیلی نوشت: فدرال رزرو آمریکا نگران تکرار اشتباهات پس از بحران مالی 2008 میلادی است و قصد دارد با ادامه اجرای سیاست های انبساطی پولی، از روند رشد و رونق اقتصادی و اشتغال حمایت کند. 

 

در ماه مارس تعداد فرصت های شغلی در اقتصاد آمریکا 8 میلیون کمتر از اوج آن در فوریه 2020 بوده است. مقام های فدرال رزرو آمریکا اعلام کرده اند که افزایش تورم در شرایط کنونی کاملا موقتی خواهد بود.اگر فدرال رزرو بخواهد برای یک مدت طولانی نرخ بهره را پایین نگه دارد، افزایش سطح عمومی قیمت ها را در پی خواهد داشت. به نظر می رسد فدرال رزرو در شرایط کنونی حمایت از رشد و رونق اقتصادی و افزایش سریع اشتغال را بر دستیابی به هدف 2 درصدی تورم اولویت داده است.  

این سیاست می تواند فشار زیادی را به چرخه جهانی تولید و عرضه وارد کند و در نهایت منجر به رشد فزاینده قیمت مواد خام و اولیه و کالاهای تولیدی شود.تحلیلگران و فعالان بازارهای بین المللی پیش بینی می کنند که نرخ تورم آمریکا طی ده سال آینده به طور متوسط بیش از 2.4 درصد افزایش خواهد یافت. این در حالی است که تورم آمریکا در ده سال گذشته به طور متوسط 1.7 درصد بوده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان