تقویم اقتصادی هفته جاری: افزایش مبتلایان به کرونا در آمریکا و پیش بینی صندوق بین المللی پول از رشد اقتصادی جهان


تحلیلگران بر این باورند که تمرکز اصلی سرمایه گذاران طی روزهای آینده بر افزایش تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا و پیش بینی صندوق بین المللی پول درباره رشد اقتصادی جهان در سال 2020 خواهد بود.به گزارش اینوستینگ، نخستین رویداد هفته جاری افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به خصوص در ایالتهای جنوبی و غربی است. دونالد ترامپ شنبه گفت که از مقام های رسمی خواسته است تا آزمایش کرونا را کاهش دهند چرا که به باور وی آزمایش کرونا یک چاقوی دو لبه است که منجر به کشف موارد بیشتر ابتلا به کرونا می شود.تاکنون حدود 120هزار آمریکایی بر اثر ابتلا به این ویروس جان باخته اند.

دومین رویداد مهم، گزارش چهارشنبه صندوق بین المللی پول درباره رشد اقتصادی جهان در سال 2020 خواهد بود. به نظر می رسد صندوق بین المللی پول در این گزارش پیش بینی خواهد کرد که رکود اقتصادی جهان بسیار بدتر از برآوردهای آوریل است.

صندوق بین المللی پول در گزارش آوریل اعلام کرده بود که اقتصاد جهان با بدترین بحران مالی از زمان رکود بزرگ در دهه 1930 میلادی روبرو شده و اقتصاد جهانی امسال با افت 3 درصدی روبرو می شود.

سومین رویداد مهم، انتشار آمارهای مسکن، کالاهای بادوام و مدعیان دریافت بیمه بیکاری در آمریکا است.سرمایه گذاران بین المللی منتظر اعلام آمارهای مربوط به فروش خانه های جدید و سفارش کالاهای بادوام در آمریکا هستند. 

روز پنجشنبه نیز آمارهای اولیه مدعیان دریافت بیمه بیکاری منتشر خواهد شد.

چهارمین رویداد مهم، آمارهای مربوط به شاخص اعتماد مصرف کننده در منطقه یورو در روز دوشنبه خواهد بود. این شاخص نشان می دهد که بازگشایی تدریجی فعالیت های اقتصادی در اروپا تا چه حد بر رفتار مصرف کنندگان موثر بوده است.

شاخص خرید مدیران در منطقه یورو نیز سه شنبه منتشر خواهد شد. این شاخص برای اقتصاد بریتانیا نیز پنجشنبه اعلام خواهد شد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان