افت شدید ساخت و ساز مسکن در آمریکا در پی افزایش قیمت مصالح ساختمانی


آمارهای جدید رسمی نشان می دهد ساخت و ساز مسکن در آمریکا در ماه آوریل نسبت به مارس با افت شدید 9.5 درصدی روبرو شده است.

به گزارش پلاتس، افت شدید ساخت و ساز مسکن در آمریکا شاید نشانگر افت بیشتر تقاضای مسکن به علت رشد فزاینده قیمت مصالح ساختمانی مثل پی وی سی باشد. افزایش شدید قیمت مصالح ساختمانی در نهایت منجر به رشد قیمت مسکن در ایالت های مختلف آمریکا شده است.

بر اساس این گزارش اداره آمار آمریکا اعلام کرد: ساخت و ساز مسکن در ماه آوریل به 1.569 میلیون واحد رسیده است، این رقم در ماه مارس به 1.733 میلیون واحد رسیده بود.

این در حالی است که بخش مسکن آمریکا پس از سرمای شدید و طاقت فرسای فوریه، در ماه مارس با رشد و رونق نسبی روبرو شده بود.

در ماه اوریل 2020 میلادی تنها 938 هزار واحد مسکونی جدید در آمریکا آغاز به ساخت شده بود و آمارهای آوریل 2021 بیش از 67.3 درصد رشد نسبت به سال گذشته را نشان می دهد.

قیمت پی وی سی در بازار آمریکا به بیش از 1874 تا 1918 دلار در هر تن رسیده است که این بالاترین رکورد از سال 2001 میلادی به شمار می رود.

افزایش تقاضا و کمبود عرضه و تولید علل اصلی رشد فزاینده و چشمگیر قیمت پی وی سی به شمار می رود. وقوع 2 طوفان سمگین در لوییزیانا در اوت و اکتبر تاثیر زیادی بر کاهش شدید تولید پی وی سی داشته است.

سرمای شدید هوا در اوایل سال 2021 نیز برخی کارخانه های تولید پی وی سی در آمریکا را به تعطیلی کشاند.

افزایش قیمت مصالح ساختمانی موجب شده تا بسیاری از خریداران مسکن در شرایط کنونی دست نگه دارند.

آمارهای رسمی همچنین نشان می دهد تعداد واحدهای مسکونی تکمیل شده در ماه آوریل به 1.449 میلیون واحد رسیده که نسبت به مارس 4.4 درصد کاهش داشته است.

قیمت پی وی سی صادراتی آمریکا نیز در اواخر مارس به بیش از 1800 دلار در هر تن رسید که این بالاترین رقم از 1983 میلادی بوده است.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان