کاهش شدید سود بزرگترین شرکت نفتی عربستان


سود شرکت آرامکو بزرگترین شرکت نفتی دولتی عربستان سعودی در سه ماه دوم امسال با افت شدید 73 درصدی روبرو شده است.به گزارش رویترز، افت تقاضای انرژی و قیمت نفت به خاطر بحران شیوع ویروس کرونا به ضرر بزرگترین صادرکننده نفت جهان شده است.بر اساس این گزارش مین ناصر مدیر عامل شرکت آرامکوی سعودی بر این باور است که تقاضای جهانی نفت رو به افزایش است. 

همه شرکتهای بزرگ نفتی جهان در سه ماه دوم امسال به خاطر تدابیر قرنطینه ای که منجر به کاهش تقاضای انرژی شده است، با مشکلات مالی زیادی روبرو شده اند. افت تقاضا موجب شد تا قیمت نفت در سه ماه دوم امسال به پایین ترین سطح خود در دو دهه اخیر برسد.

شرکت آرامکو اعلام کرد: شیوع سریع ویروس کرونا موجب شده تا تقاضا برای نفت خام، گاز طبیعی و فرآورده های نفتی به شدت کاهش یابد. مدیر عامل آرامکو افزود: با تسهیل تدابیر قرنطینه ای ، تقاضا برای انرژی به تدریج رو به افزایش است. به چین نگاه کنید. تقاضای بنزین و گازوئیل این کشور تقریبا به سطح قبل از بحران کرونا بازگشته است. تقاضا در بازار آسیا و سایر بازارها نیز رو به افزایش است. 

آرامکو در حالی از افت شدید 73.4 درصدی سود خود در سه ماه دوم خبر داده است که این رقم بسیار بیشتر از پیش بینی های اولیه تحلیلگران بوده است.

سود خالص شرکت آرامکو در این مدت به 24.6 میلیارد ریال معادل 6.57 میلیارد دلار رسیده است، این رقم در مدت مشابه سال قبل به 92.6 میلیارد ریال رسیده بود. تحلیلگران پیش بینی کرده بودند که سود آرامکو در سه ماه دوم امسال به 31.3 میلیارد ریال می رسد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان