تعطیلی 92 درصد تولید نفت خلیج مکزیک پس از طوفان سهمگین دلتا

آمارهای رسمی نشان می دهد حدود 92 درصد تولید نفت خلیج مکزیک پس از وقوع طوفان سهمگین دلتا همچنان تعطیل است.به گزارش پلاتس، طوفان دلتا موجب وارد شدن خسارات زیادی به ایالت لوییزیانا و جنوب شرق تگزاس شده و بخش زیادی از فعالیت های نفت و گاز در خلیج مکزیک را به تعطیلی کشانده است.

بر اساس این گزارش شرکت های نفتی هم اکنون 1.697 میلیون بشکه از تولید روزانه نفت خود در خلیج مکزیک را متوقف کرده اند که این رقم معادل 91.7 درصد کل تولید نفت این منطقه است.

بیش از 1.692 میلیارد فوت مکعب از تولید گاز خلیج مکزیک نیز متوقف شده که این رقم نیز معادل 62 درصد کل تولید گاز منطقه است. 

در شرایط کنونی بیش از 276 سکوی تولید نفت و گاز در خلیج مکزیک تعطیل است. آمارهای منتشر شده مربوط به 44 شرکت فعال در خلیج مکزیک بوده است. 

آمارهای اس اند پی پلاتس نشان می دهد تولید نفت خام خلیج مکزیک پیش از طوفان دلتا روزانه به بیش از 1.8 میلیون بشکه در روز رسیده بود. به نظر می رسد بازگشت تولید نفت خلیج مکزیک به سطح عادی قبل از طوفان، حداقل 2 هفته زمان خواهد برد. 

برخی شرکتهای نفتی به تدریج شرایط سکوهای خود را برای بازگرداندن نیروهای کار به منطقه ارزیابی کرده اند. میزان خسارات وارد شده به سکوهای تولید نفت و گاز نیز برآورد شده است. 

با بهبود اوضاع جوی، به نظر می رسد شرکتهای نفتی فعال در خلیج مکزیک به زودی فعالیت عادی خود را از سر خواهند گرفت.

تعطیلی بخش عمده ای از تولید نفت خلیج مکزیک تاثیر زیادی بر افزایش قیمت جهانی انرژی طی روزهای اخیر داشته است. 

طوفان دلتا موجب شده است تا بیش از 575 هزار مشترک در این ایالت با قطع برق روبرو شوند. 

بسیاری از تحلیلگران طوفان های موسمی امسال را با سال 2005 میلادی مقایسه می کنند که سواحل لوییزیانا با طوفان های شدید سیندی، کاترینا و ریتا روبرو شد. 

طوفان های کاترینا و ریتا خسارات سنگینی را به تاسیسات نفتی خلیج مکزیک وارد کرد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان