رشد چشمگیر واردات ال ان جی در ماه نوامبر


تازه ترین آمارهای رسمی اداره گمرک چین نشان می دهد واردات ال ا جی در ماه نوامبر با 31.6 درصد رشد نسبت به ماه قبل روبرو شده است.به گزارش پلاتس، واردات ال ان جی چین در ماه نوامبر با 31.6 درصد رشد در ماه نوامبر نسبت به اکتبر به بیش از 6.61 میلیون تن رسیده است.

بر اساس این گزارش واردات ال ان جی چین نسبت به سال قبل نیز با رشد 1.6 درصدی روبرو شده است. رشد تقاضای داخلی علی رغم افزایش قیمت، عامل اصلی افزایش چشمگیر واردات بوده است.

کاهش دما موجب افزایش تقاضا و مصرف از سوی مشترکان خانگی شده است. تقاضا در بخش صنعتی نیز به خاطر رشد تقاضا در فصل کریسمس افزایش محسوسی داشته است. 

میانگین قیمت ال ان جی وارداتی چین در ماه نوامبر به 6.28 دلار در هر MMBtu رسیده است. این رقم نسبت به قیمت 5.44 دلاری در ماه اکتبر بیش از 15.3 درصد رشد داشته است. 

این گزارش افزود: واردات ال ان جی چین در ماه های ژانویه تا نوامبر امسال نیز به بیش از 59.54 میلیون تن رسیده که نسبت به سال قبل 10.6 درصد رشد داشته است. 

ال ان جی بیش از 65.8 درصد کل واردات گاز چین در 11 ماه نخست 2020 را تشکیل داده است. این رقم در مدت مشابه سال قبل به 61.8 درصد رسیده بود. 

واردات ال ان جی چین از امریکا در ماه نوامبر نسبت به سال قبل با 47.7 درصد رشد به 419 هزار تن رسیده است. 

واردات گاز چین از طریق خط لوله نیز در ماه نوامبر با 2.3 درصد رشد نسبت به ماه قبل به 2.57 میلیون تن رسیده است. این رقم نسبت به سال قبل 13 درصد کاهش داشته است.

واردات گاز از طریق خط لوله از ترکمنستان نیز در ماه نوامبر 1.5 درصد کاهش داشته است. ترکمنستان بزرگترین تامین کننده گاز طبیعی چین به شمار می رود. این رقم نسبت به سال قبل نیز 22.2 درصد کاهش داشته است. 

واردات گاز چین از طریق خط لوله از کشورهای قزاقستان، ازبکستان و میانمار در ماه نوامبر افزایش داشته است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان