افزایش چشمگیر صادرات و واردات چین همزمان با بازگشایی اقتصاد جهانی


تازه ترین آمارهای رسمی حاکی از رشد فزاینده صادرات و واردات چین دومین اقتصاد جهان در ماه سپتامبر است.به گزارش رویترز، آمارهای گمرک نشان می دهد واردات چین در ماه سپتامبر با بیشترین و سریعترین رشد در ماه سپتامبر از ابتدای سال 2020 تاکنون روبرو شده و صادرات چین نیز همزمان با لغو تدابیر قرنطینه ای در سایر کشورها که شریک تجاری بزرگی برای چین به شمار می روند، با افزایش قابل توجهی همراه بوده است.

بر اساس این گزارش صادرات چین در ماه سپتامبر با رشد 9.9 درصدی نسبت به سال قبل روبرو شده است. این رقم در ماه اوت نیز با رشد 9.5 درصدی روبرو شده بود.

عملکرد مستحکم و قوی تجارت خارجی چین نشان می دهد صادرکنندگان بزرگ این کشور در حال خروج از رکود و بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا هستند. با بازگشایی اقتصاد جهانی، شرکتهای چینی بار دیگر در حال بازیابی سهم خود در بازارهای بین المللی هستند. 

با لغو تدابیر قرنطینه ای ، میزان فعالیت های صنعتی چین نیز با افزایش تدریجی روبرو شده است.

آمارهای رسمی نشان می دهد واردات چین در ماه سپتامبر نیز با رشد 13.2 درصدی همراه بوده است. این رقم در ماه اوت بیش از 2.1 درصد کاهش داشت. تحلیلگران اقتصادی پیش بینی کرده بودند که واردات چین در ماه سپتامبر کمتر از 0.3 درصد افزایش یابد. 

مازاد تجاری چین نیز در ماه سپتامبر به بیش از 37 میلیارد دلار رسیده است. این رقم در ماه اوت به بیش از 58 میلیارد دلار رسیده بود. 

پیش بینی می شود تنش های تجاری آمریکا و چین در آستانه انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده بار دیگر تشدید شود. 

مازاد تجاری چین با آمریکا در ماه سپتامبر به 30.75 میلیارد دلار رسیده است این رقم در ماه اوت به بیش از 34.24 میلیارد دلار رسیده بود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان