افزایش چشمگیر تولید فولاد چین در ماه سپتامبر


دفتر ملی آمارهای چین از افزایش چشمگیر تولید فولاد این کشور در ماه سپتامبر خبر داده است.به گزارش پلاتس، دفتر ملی آمار چین اعلام کرد: تولید فولاد خام در ماه سپتامبر به بیش از 3.085 میلیون تن در روز رسیده که این رقم معادل تولید سالیانه 1126 میلیون تن است. این یک رکورد جدید در تولید فولاد چین به شمار می رود.

بر اساس این گزارش ظرفیت تولید فولاد خام چین در سال 2020 میلادی به 1230 میلیون تن رسیده است. در ماه سپتامبر کارخانه های فولادی چین با 92 درصد ظرفیت فعالیت کرده اند این رقم در ماه اوت به 91 درصد رسیده بود.

چین در ماه سپتامبر 92.56 میلیون تن فولاد خام و 75.78 میلیون تن آهن چدن تولید کرده است که نسبت به پارسال به ترتیب 10.9 و 6.9 درصد رشد داشته است. 

تولید فولاد خام چین در ماه های ژانویه تا سپتامبر امسال نسبت به سال قبل 4.5 درصد و تولید آهن چدن نیز 3.8 درصد افزایش نشان می دهد.

تولید فولاد خام چین در این مدت به بیش از 781 میلیون تن و تولید آهن چدن نیز به 665 میلیون تن رسیده است. 

افزایش قیمت سنگ آهن موجب شده است تا کارخانه های فولادی چین در ماه سپتامبر مجبور به استفاده بیشتر از قراضه شوند. 

با این حال افت تقاضا در بزرگترین بخش های مصرف کننده فولاد از جمله ساخت و ساز و پروژه های عمرانی موجب شده است تا قیمت فولاد در ماه سپتامبر با کاهش روبرو شود. 

آغاز پروژه های ساخت و ساز مسکن در چین طی ماه سپتامبر با افت 2 درصدی نسبت به سال قبل روبرو شده است. طی ماه های ژانویه تا سپتامبر این افت به بیش از 3.4 درصد رسیده است. بخش مسکن و زیرساخت بیش از 55 درصد مصرف فولاد چین را تشکیل می دهد. 

برخی منابع بازار بر این باورند که افزایش ذخایر فولاد چین طی سال های 2020 و 2021 ادامه خواهد یافت ولی ساخت و ساز و پروژه های عمرانی در ماه اکتبر به خاطر برنامه های دولت، رشد و رونق داشته و این مسئله می تواند فشار ناشی از افزایش ذخایر فولاد را تا حدی کاهش دهد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان