افزایش چشمگیر تعداد دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا


یک موسسه معتبر تحقیقاتی از افزایش چشمگیر تعداد دکل های حفاری نفت و گاز فعال در آمریکا در هفته منتهی به 30 سپتامبر خبر داده است.به گزارش پلاتس، موسسه Enverus که آمارهای دکل های حفاری آمریکا را بررسی می کند در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد تعداد دکل های حفاری فعال نفت و گاز آمریکا در هفته منتهی به 30 سپتامبر با 18 مورد افزایش به بیش از 326 دکل رسیده است. 

این برای دومین هفته متوالی است که تعداد دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا با رشد دو رقمی روبرو شده است. تعداد دکل های نفتی فعال در آمریکا در این مدت با 17 مورد افزایش به 234 و دکل های گاز نیز با یک مورد افزایش به 92 مورد رسیده است. به اعتقاد تحلیلگران انرژی، افزایش قیمت جهانی نفت طی هفته های اخیر تاثیر زیادی بر رشد مجدد تعداد دکل های حفاری فعال نفت و گاز در آمریکا داشته و شرکت های بیشتری تمایل خود را برای افزایش سرمایه گذاری در بخش حفاری و اکتشاف نفت و گاز نشان داده اند. 

قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا از 46 تا 47 دلار در اوایل مارس به کمتر از نصف این قیمت تا پایان مارس رسید و در ماه آوریل نیز یک سقوط تاریخی دیگر را تجربه کرد. در نتیجه شرکتهای نفتی بودجه های خود در زمینه حفاری و اکتشاف در سال 2020 را به شدت کاهش دادند.تعداد دکل های حفاری فعال نفت و گاز در آمریکا با بیش از 65 درصد کاهش از 838 مورد در هفته نخست مارس به کمتر از 279 مورد در اوایل جولای رسیده است. آمارهای این موسسه تحقیقاتی نشان می دهد تعداد دکل های حفاری فعال در آمریکا از اوایل جولای تاکنون 17 درصد رشد داشته است. 

پلاتس پیش از این پیش بینی کرده بود که تعداد دکل های حفاری نفت و گاز آمریکا در شش ماه دوم 2020 افزایش خواهد یافت. آمارهای جدید نشان می دهد تولید نفت آمریکا در ماه جولای با 5 درصد افزایش نسبت به ژوئن به بیش از 10.98 میلیون بشکه در روز رسیده است. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان