گمانه زنی ها درباره افزایش تقاضای فولاد چین


منابع آگاه بازار بر این باورند که با فروکش کردن بحران جاری شدن سیل در چین ، تقاضای فولاد در این کشور افزایش خواهد یافت.به گزارش پلاتس، مرکز هواشناسی چین پیش بینی کرده است که بارش سنگین باران و جاری شدن سیل که موجب متوقف شدن فعالیت های ساخت و ساز از ماه ژوئن شده، از 20 جولای فروکش کرده است.

بر اساس این گزارش، متوقف شدن بارش باران های سنگین و سیل در چین می تواند موجب رونق سریع تقاضای جهانی فولاد شود.حدود 23 استان چین طی هفته های اخیر از بارش باران و جاری شدن سیل آسیب دیده اند. 

منابع آگاه بازار پیش بینی می کنند که تقاضای فولاد چین از سوی بخش ساخت و ساز و پروژه های عمرانی به زودی با افزایش چشمگیری روبرو خواهد شد. یک تاجر بازار فولاد چین در این باره گفت: با پایان یافتن فصل بارش های موسمی و از سرگیری فعالیت های عمرانی و ساخت و ساز، تقاضای فولاد در بازار چین به شدت افزایش خواهد یافت. 

منابع آگاه بازار فولاد چین اعلام کرده اند که میزان ذخایر میلگرد در شهر هانگژو در شرق این کشور از اوایل ژوئن تا 20 جولای بیش از 22 درصد افزایش داشته است. با این حال قیمت میلگرد در استان جیانگسو در این مدت بین 3530 تا 3605 یوان در هر تن در نوسان بوده است. 

یک منبع آگاه دیگر گفت: با توجه به برنامه های دولت چین برای ایمن سازی شهرها در برابر طغیان رودخانه ها و احداث سیل بند، به نظر می رسد تقاضای فولاد در چین در شش ماه دوم 2020 افزایش چشمگیری خواهد داشت. بر اساس اعلام کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین، قرار است طی سال های 2020 تا 2022 میلادی بیش از 150 پروژه برای محافظت شهرها در برابر طغیان رودخانه ها و جاری شدن سیل اجرا شود. سرمایه گذاری لازم برای اجرای این پروژه ها بیش از 6.6 تریلیون یوان برآورد شده که معادل 12 درصد کل سرمایه گذاری ثابت در سال 2019 است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان