آینده درخشان “نفت خام و مس” همزمان با بهبود اوضاع اقتصادی جهان


تحلیلگران بین المللی بر این باورند که با توزیع واکسن کرونا و احیای رشد و رونق اقتصادی جهان، دو کامودیتی مهم و استراتژیک با بیشترین تقاضا روبرو خواهند شد.به گزارش سی ان بی سی، با گذشت بیش از یک سال از بحران شیوع ویروس کرونا ، دو اقتصاد بزرگ جهان به تدریج در حال بازگشت به روند رشد و رونق هستند.بر اساس این گزارش تحلیلگران پیش بینی می کنند رشد اقتصادی چین دومین اقتصاد بزرگ جهان در سال 2021 میلادی به بیش از 8.4 درصد خواهد رسید. این رقم در سال 2020 به 2.3 درصد رسیده است.

رشد اقتصادی آمریکا نیز در سال جاری میلادی به بیش از 4.8 درصد خواهد رسید، آمریکا سال گذشته با افت تولید ناخالص داخلی روبرو شده است. هر دو اقتصاد بزرگ جهان برای مقابله با تبعات منفی بحران کرونا ، محرک های مالی و پولی به ارزش میلیاردها دلار اجرا کرده اند.دانیل شای مدیر ارشد موسسه سرمایه گذاری Simpler Trading در این باره گفت: بی شک احیای رشد و رونق اقتصادی جهان تاثیر مثبتی بر بازار کامودیتی ها خواهد داشت. دولت های سراسر جهان در حال چاپ و تزریق پول هستند. این فقط اقتصاد آمریکا نیست که دارد پول چاپ می کند، تورم نیز در راه است به خصوص وقتی به مس و نفت خام نگاه می کنید. 

وی در ادامه افزود: به نظر من سرمایه گذاری در بازار کامودیتی ها به خصوص نفت و مس بهترین پوشش ریسک سرمایه گذاری در برابر تورم خواهد بود. با بازگشایی اقتصاد جهانی، نفت خام و مس بهترین عملکرد قیمتی را خواهند داشت.قیمت مس در 12 ماه گذشته 68 درصد رشد داشته و اواخر فوریه به بالاترین سطح قیمتی در 10 سال اخیر رسیده است. قیمت نفت نیز در یک سال گذشته 110 درصد افزایش یافته است.وی در ادامه اظهار داشت: افزایش فعالیت های صنعتی تاثیر مهم و مثبتی بر تقاضای جهانی مس خواهد داشت و از سرگیری مسافرت ها نیز موجب رشد تقاضای نفت و انرژی خواهد شد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان