یک موسسه تحقیقاتی: بحران کرونا تاثیری بر تقاضای جهانی آلومینیوم نخواهد داشت


موسسه تحقیقاتی Novelis در تازه ترین تحلیل خود پیش بینی کرده است که بحران شیوع ویروس کرونا هیچ گونه تاثیر منفی بر رشد تقاضای جهانی آلومینیوم نخواهد داشت.به گزارش پلاتس، استیو فیشر رئیس موسسه تحقیقاتی Novelis تاکید کرد: تقاضای جهانی آلومینیوم همچنان در مسیر صعودی خواهد بود و بحران شیوع ویروس کرونا هیچ گونه تاثیر منفی بر تقاضای این فلز راهبردی نخواهد داشت.

بر اساس این گزارش فیشر افزود: بخش های اقتصادی زیادی در سراسر جهان با رشد تقاضای آلومینیوم روبرو خواهند شد و بحران شیوع ویروس کرونا تاثیر منفی بر تقاضای این فلز راهبردی نخواهد داشت. وی در ادامه تاکید کرد: افزایش تولید جهانی خودرو در سال 2021 موجب خواهد شد تا تقاضا برای آلومینیوم طی ماه های آینده به طور فزاینده ای افزایش یابد. وضعیت تولید خودرو در سال 2021 به حالت عادی بازخواهد گشت. 

فیشر افزود: افزایش تقاضا برای خودروهای برقی می تواند عامل مهمی برای تقویت تقاضای آلومینیوم در ماه های آینده باشد. تحقیقات ما نشان می دهد که شیوع ویروس کرونا موجب افزایش تمایل مصرف کنندگان برای خریداری خودروهای ایمن تر شده و این مساله موجب افزایش تقاضا برای آلومینیوم خواهد شد.

این در شرایطی است که برخی خودروسازان بزرگ دنیا از جمله جنرال موتورز آمریکا نیز اعلام کرده اند که تا سال 2035 میلادی کل خط تولید خودروهای خود را به خودروهای برقی تبدیل خواهند کرد. فیشر گفت: افزایش تقاضا برای قوطی نوشیدنی ها نیز عامل مهمی در رشد تقاضای جهانی آلومینیوم خواهد بود. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان