پیش ‌بینی مؤسسه رتبه بندی فیچ از وضعیت رشد اقتصادی جهان در سال 2021


موسسه بین المللی رتبه بندی فیچ در تازه ترین گزارش خود پیش بینی خود درباره رشد تولید ناخالص داخلی جهان در سال 2021 را کاهش داده است.

به گزارش رویترز، موسسه رتبه بندی فیچ اعلام کرد: در پی شیوع ویروس کرونا که هنوز بسیاری از اقتصادهای جهان را تحت تاثیر قرار داده ، چشم ‌انداز خود را درباره بهبود اقتصاد جهان در سال ۲۰۲۱ کاهش داده است.

بر اساس گزارش ماه سپتامبر موسسه رتبه بندی فیچ تحت عنوان “چشم‌انداز اقتصاد جهانی”، تولید ناخالص داخلی جهان (GDP) در سال 2021 میلادی، 6 درصد رشد خواهد داشت. این رقم جدید نسبت به پیش بینی قبلی در ماه ژوئن که 6.3 درصد بود کاهش یافته است.

این گزارش افزود: محدودیت‌های عرضه سرعت بهبود اقتصادی جهان را محدود می‌ کند.

مؤسسه فیچ همچنین پیش بینی خود درباره رشد اقتصادی آمریکا را از 6.8 درصد در ماه ژوئن به 6.2 درصد کاهش داد، این در حالی است که انتظار می‌ رود رشد اقتصادی چین در سال 2021 از 8.4 درصد به 8.1 درصد برسد.

این در حالی بود که پیش بینی این مؤسسه برای رشد اقتصادی منطقه یورو در سال جاری میلادی از 5 درصد به 5.2 درصد رسید.

فیچ همچنین اعلام کرد: پیشرفت توزیع واکسن، تأثیر موج جدید ابتلا به کروناویروس بر فعالیت‌های اقتصادی در اروپا و تا حدودی کمتر در ایالات متحده را محدود کرده است. اما شیوع ویروس‌ها در جایی که نرخ واکسیناسیون پایین است، به شدت بر رشد اقتصادی تأثیر گذاشته است. این همه گیری هنوز عرضه نیروی کار را محدود کرده است.

تحلیلگران مؤسسه فیچ همچنین پیش بینی می‌کنند که محدودیت‌های عرضه جهانی و فشارهای تورمی در سال 2022 کاهش خواهد یافت.

انتهای پیام/

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان