اقتصاد آلمان از تدابیر قرنطینه ای متضرر شد


تازه ترین گزارش وزارت اقتصاد آلمان نشان می دهد اعمال تدابیر محدودکننده و قرنطینه ای برای مقابله با ویروس کرونا به ضرر اقتصاد این کشور تمام شده است.به گزارش رویترز، وزارت اقتصاد آلمان اعلام کرد: رونق اقتصادی این کشور تا ماه اکتبر ادامه داشته است ولی از ماه اوت به بعد این روند کند و نزولی شده است. اعمال تدابیر قرنطینه ای و محدودکننده با هدف مقابله با ویروس کرونا به ضرر اقتصاد آلمان در ماه نوامبر بوده است.

بر اساس این گزارش وزارت اقتصاد آلمان افزود: محدودیت های اعمال شده از ابتدای ماه نوامبر که برای فعالیت رستوران ها کافه ها و سینماها و سایر اماکن عمومی اعمال شده، موجب کاهش مصرف در اقتصاد شده است.

وزارت اقتصاد آلمان پیش بینی کرده است که رونق اقتصادی در سه ماه چهارم امسال پایان نخواهد یافت. 

قرار است آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان و مقام های ارشد ایالت های مختلف روز دوشنبه دیدار کنند تا این موضوع بررسی شود که آیا تدابیر محدودکننده و قرنطینه ای که از 2 نوامبر اعمال شده، برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا کافی بوده است یا نه. 

ینس اسپان وزیر بهداشت آلمان روز جمعه گفته است که هنوز خیلی زود است که بگوییم آیا تدابیر محدودکننده فراتر از ماه نوامبر نیز تمدید خواهد شد یا نه، زیرا تعداد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در آلمان روزانه به بیش از 23542 نفر رسیده است. 

شورای مشاوران اقتصادی دولت آلمان پیش بینی کرده است که بزرگترین اقتصاد اروپا امسال کمتر از پیش بینی های قبلی با افت روبرو خواهد شد ولی شیوع موج دوم ویروس کرونا تاثیر منفی زیادی بر چشم انداز رشد اقتصادی 2021 خواهد داشت. 

اقتصاد آلمان در سه ماه سوم امسال به لطف رشد مصرف بخش خصوصی در تابستان و افزایش صادرات با رشد 8.2 درصدی روبرو شد ولی برخی اقتصاددانان بر این باورند که اعمال تدابیر قرنطینه ای می تواند موجب رکود مجدد در سه ماه چهارم شود.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان