رئیس ایرباس خواستار آتش بس جنگ تجاری بین آمریکا و اروپا شد


رئیس شرکت هواپیماسازی ایرباس اروپا در اظهاراتی خواستار برقراری یک آتش بس در جنگ تجاری بین آمریکا و اروپا شده است.به گزارش رویترز، گیلوم فائوری رئیس شرکت ایرباس اروپا ضمن درخواست برای برقراری آتش بس در جنگ تجاری بین آمریکا و اروپا بر سر یارانه های هواپیما، گفت: وضع تعرفه های تلافی جویانه بر هواپیما و سایر کالاها، موجب تشدید خسارات ناشی از بحران شیوع ویروس کرونا شده است.

بر اساس این گزارش واشنگتن پس از یک مناقشه طولانی مدت با اروپا در سازمان تجارت جهانی، سرانجام در سال 2019 میلادی تعرفه 15 درصدی را بر هواپیماهای ایرباس وضع کرده است. اتحادیه اروپا نیز یک سال بعد تعرفه های مشابهی را علیه هواپیماهای بوئینگ وضع کرد.

رئیس شرکت ایرباس افزود: این مناقشه که اکنون به یک نزاع دیرینه تبدیل شده است، ما را در یک وضعیت باخت-باخت قرار داده است. شرایط به جایی رسیده است که عقل و منطق حکم می کند ما باید یک آتش بس را برای حل و فصل این مناقشه برقرار کنیم. 

برزیل که پیش از این پرونده جداگانه ای را علیه کانادا بر سر یارانه هواپیماهای مسافربری مطرح کرده بود، روز پنجشنبه این شکایت را پس گرفت و خواستار برقراری صلح جهانی بین کشورهای تولیدکننده برای حمایت از صنعت هواپیماسازی شد. 

فائوری افزود: مناقشه با بوئینگ به خصوص در بحبوحه شیوع ویروس کرونا بوده است، یعنی در شرایطی که محدودیت های اعمال شده برای سفر به شدت به صنعت هواپیمایی زیان وارد کرده است.

وی در ادامه خواستار بازگشایی مرزها و کاهش محدودیت های سفر بین کشورها بر اساس تست کرونا و نه واکسیناسیون شده است.این اظهارات در شرایطی است که کسب و کارها و شرکت ها فشار زیادی را به دولت های سراسر جهان وارد می کنند تا اقتصادهای خود را بازگشایی کنند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان