هشدار صندوق بین المللی پول نسبت به کند شدن رونق اقتصادی منطقه یورو


صندوق بین المللی پول در گزارشی هشدار داده است که منطقه یورو در معرض خطر کاهش رشد و رونق اقتصادی در سال 2021 میلادی قرار دارد.به گزارش بلومبرگ، صندوق بین المللی پول اعلام کرد: افت رونق اقتصادی منطقه یورو احتمالا فراتر از انتظارات قبلی خواهد بود و اقتصاد کشورهای اروپایی طی ماه های آینده به محرک های مالی و پولی بیشتری نیاز خواهد داشت تا بتواند با تبعات منفی بحران کرونا مقابله کند.

بر اساس این گزارش صندوق بین المللی پول هشدار داده است که در سال جدید میلادی ریسک های زیادی اقتصاد منطقه یورو را تهدید خواهد کرد و زمان بازگشت اقتصاد به رشد و رونق بستگی به سرعت فراگیری واکسن کرونا خواهد داشت. البته اتخاذ سیاست های بی سابقه در سطح ملی و اتحادیه اروپا تاثیر مهمی در کاهش آثار منفی بحران کرونا داشته است.

صندوق بین المللی پول افزود: تنها در صورتی که طی ماه های آینده تحولات چشمگیری در مقابله با شیوع ویروس کرونا در منطقه یورو رخ دهد می توان نسبت به بهبود رشد و رونق اقتصادی کشورهای اروپایی خوش بین بود. بی شک اقتصاد منطقه یورو به محرک های مالی و پولی بیشتری نیاز خواهد داشت. 

صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است که اقتصاد منطقه یورو امسال با افت 8.3 درصدی روبرو خواهد شد و در سال 2021 میلادی نیز رشد 5.2 درصدی را ثبت خواهد کرد. 

صندوق بین المللی پول هشدار داده است که تحولات مربوط به برگزیت می تواند آثار و تبعات منفی زیادی را برای اقتصاد منطقه یورو و بریتانیا به همراه داشته باشد. 

صندوق بین المللی پول درباره وضعیت نرخ تورم در منطقه یورو نیز اعلام کرده است که تورم طی ماه های آینده به تدریج افزایش خواهد یافت ولی کمتر از هدف بانک مرکزی اروپا در میان مدت خواهد بود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان