نظرسنجی نشان داد: اکثر سرمایه گذاران حرفه ای معتقدند افزایش تورم آمریکا موقتی است


نتایج جدیدترین نظرسنجی بانک آمریکا نشان می دهد اکثر سرمایه گذاران حرفه ای وال استریت بر این باورند که افزایش تورم در اقتصاد آمریکا کاملا موقتی خواهد بود.

به گزارش سی ان بی سی، نظرسنجی ماه ژوئن بانک آمریکا حاکی است، اکثر سرمایه گذاران و فعالان وال استریت با این ایده موافق هستند که افزایش تورم آمریکا موقتی خواهد بود.

بر اساس این گزارش مقام های ارشد فدرال رزرو آمریکا پیش از این تاکید کرده اند که افزایش نرخ تورم موقتی است و تورم آمریکا به زودی به سطح عادی و نرمال بازخواهد گشت.

حدود 73 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی گفته اند که تورم آمریکا مقطعی و موقت خواهد بود و تنها 23 درصد گفته اند که تورم آمریکا دائمی است.

این نظرسنجی از 224 سرمایه گذار بزرگ وال استریت طی روزهای 4 تا 10 ژوئن انجام شده است.

سرمایه گذاران در این نظرسنجی پیش بینی کرده اند که کامودیتی ها بیشترین حجم مبادلات را طی هفته های آینده خواهد داشت، این در حالی است که طی ماه گذشته بیت کوین بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داده بود.

به طور معمول، نگرانی ها درباره افزایش تورم، موجب جذب نقدینگی به بازار کامودیتی ها می شود.

تازه ترین آمارهای اقتصادی نشان می دهد قیمت محصولات و خدماتی که شرکتهای آمریکایی استفاده می کنند طی یک سال گذشته 6.6 درصد رشد داشته است، این بالاترین افزایش از اوت 2010 میلادی به شمار می رود.

با این حال هنوز اکثر سرمایه گذاران وال استریت معتقدند، روند صعودی تورم در آمریکا موقتی است و فدرال رزرو به زودی سیاست های انقباضی پولی را برای مهار تورم اتخاذ خواهد کرد.

فدرال رزرو آمریکا اکنون ماهانه 120 میلیارد دلار برای خرید اوراق قرضه اختصاص می دهد که به اعتقاد تحلیلگران و سرمایه گذاران، طی ماه های آینده این برنامه را کاهش خواهد داد.

63 درصد سرمایه گذاران معتقدند در ماه اوت یا سپتامبر نشانه هایی برای کاهش خرید اوراق قرضه نمایان خواهد شد.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان