تحلیلگر ارشد بازار فلزات: قیمت مس تا 18 ماه آینده به 12 هزار دلار خواهد رسید


یک تحلیلگر ارشد بین المللی پیش بینی می کند قیمت جهانی مس تا یک سال و نیم آینده به بیش از 12 هزار دلار در هر تن خواهد رسید.به گزارش بلومبرگ، مارک هانسن تحلیلگر برجسته موسسه Concord Resources تاکید کرد: با رشد فزاینده تقاضا، قیمت هر تن مس احتمالا تا 18 ماه آینده به بیش از 12 هزار دلار خواهد رسید. قیمت جهانی مس از مارس گذشته تاکنون 2 برابر شده و به بالاترین سطح خود در 9 سال اخیر رسیده است. قیمت مس 7 درصد کمتر از رکورد 10190 دلاری است که در سال 2011 ثبت کرده است.

وی افزود: اگر دولت های جهان به وعده های خود برای حمایت از صنایع سبز و خودروهای برقی عمل کنند، تقاضا و قیمت جهانی مس رکوردهای جدیدی را ثبت خواهد کرد.هانسن گفت: مردم باید نسبت به تغییر پارادایم در قیمت گذاری مس هشیار و آگاه باشند. طی ده سال آینده بازار جهانی مس با افزایش میلیون ها تن تقاضای جدید روبرو خواهد شد و این یک تحول بزرگ در قیمت گذاری قیمت مس خواهد بود. 

هانسن تصریح کرد: با قیمت 10 هزار دلاری برای هر تن مس، سرمایه گذاری جدیدی برای اکتشاف و بهره برداری از معادن صورت نخواهد گرفت. من پیش بینی می کنم اگر همه شرایط تحقق پیدا کند، قیمت 12 هزار دلاری مس می تواند تعادل را بین عرضه و تقاضا برقرار کند و انگیزه لازم برای شرکت های معدنی ایجاد خواهد شد تا سرمایه گذاری بیشتری را برای تولید این فلز راهبردی انجام دهند. 

هانسن گفت: اگر تولیدکنندگان و صنعتگران به دنبال جایگزینی فلز ارزان تر دیگری به جای مس باشند، آلومینیوم بهترین گزینه است و این مساله می تواند در نهایت به نفع قیمت آلومینیوم نیز باشد. این تحلیلگر ارشد اقتصادی افزود: مهمترین ریسک برای چشم انداز بلندمدت بازار مس، عدم اجرای وعده های دولت های جهان برای توسعه خودروهای برقی و صنایع سبز و افت احتمالی اقتصاد چین و تقاضای این کشور خواهد بود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان