دفتر بودجه کنگره: بدهی ملی آمریکا تا 2051 میلادی دو برابر خواهد شد

دفتر بودجه کنگره آمریکا در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که بدهی ملی این کشور تا سال 2051 میلادی با دو برابر افزایش به 202 درصد تولید ناخالص داخلی خواهد رسید.به گزارش وال استریت ژورنال، افزایش هزینه های مربوط به بهداشت و درمان و بهره بدهی های قبلی تاثیر زیادی بر رشد فزاینده بدهی های فدرال آمریکا طی سال های آینده خواهد داشت.

بر اساس این گزارش دفتر بودجه کنگره پیش بینی کرده است که اقتصاد آمریکا طی 3 دهه آینده با رشد 1.8 درصدی روبرو خواهد شد. این در حالی است که متوسط رشد اقتصادی آمریکا از 1951 تا 2020 میلادی به 3.1 درصد رسیده است.پیش بینی می شود بدهی فدرال آمریکا در سال 2021 میلادی نیز به 102 درصد تولید ناخالص داخلی برسد. بدهی فدرال آمریکا تاکنون تنها دو بار در تاریخ این کشور از سطح مذکور فراتر رفته است یعنی در سال های 1945 و 1946 میلادی در پی هزینه های سنگین جنگ جهانی دوم.

البته پیش بینی دفتر بودجه کنگره آمریکا درباره بدهی های فدرال، بسته کمک مالی کرونایی 1.9 تریلیون دلاری پیشنهادی دولت بایدن را به حساب نیاورده است.این گزارش نشان می دهد کسری بودجه آمریکا در سال 2051 میلادی معادل 13.3 درصد تولید ناخالص داخلی خواهد بود، این رقم در سال 2031 میلادی نیز به 5.7 درصد خواهد رسید.درآمدهای ضعیف فدرال عامل مهمی در افزایش کسری بودجه دولت آمریکا طی سال های آینده خواهد داشت. سهم درآمدهای فدرال در تولید ناخالص داخلی آمریکا امسال به کمتر از 16 درصد خواهد رسید و این رقم در سال 2025 میلادی نیز به 17 درصد می رسد.

این گزارش همچنین نشان می دهد بدهی فدرال آمریکا تا 2031 میلادی به 107 درصد تولید ناخالص داخلی خواهد رسید.هزینه های مربوط به مقابله با شیوع ویروس کرونا عامل مهمی برای افزایش کسری بودجه و بدهی آمریکا طی سال های آینده خواهد بود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان