نظرسنجی نشان داد: شاخص اس اند پی آمریکا تا پایان امسال 6 درصد رشد خواهد داشت


نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان میدهد شاخص اس اند پی 500 آمریکا تا پایان سال 2021 میلادی با رشد 6 درصدی روبرو خواهد شد.به گزارش رویترز، نظرسنجی از استراتژیست های بازارهای بین المللی نشان میدهد رونق شارپ و خیره کننده اقتصاد و درآمد شرکتها موجب خواهد شد تا بازارهای سهام آمریکا در سال جاری به روند صعودی خود ادامه دهد و شاخص اس اند پی 500 با رشد 6 درصدی نسبت به محدوده فعلی روبرو شود.

بر اساس این گزارش شاخص اس اند پی 500 در سال 2020 میلادی با رشد 16.3 درصدی روبرو شد و طی هفته های جاری نیز در پی اخبار امیدوارکننده درباره واکسن کرونا و بسته محرک مالی دولت بایدن، به روند افزایشی ادامه داده است.پیش بینی می شود شاخص اس اند پی 500 که از ابتدای امسال تاکنون حدود 3 درصد رشد داشته، تا پایان امسال به 4100 واحد خواهد رسید که معادل رشد 5.6 درصدی خواهد بود.

پیش بینی استراتژیست ها این است که شاخص تا پایان ژوئن به 4000 واحد خواهد رسید. البته برخی تحلیلگران معتقدند که افزایش احتمالی تورم موجب اصلاح بازار سهام طی 6 ماه آینده خواهد شد.پیشرفت در توزیع واکسن کرونا و بسته 1.9 تریلیون دلاری دولت بایدن موجب امیدواری ها نسبت به چشم انداز اقتصاد و درآمد شرکتها شده است.

بر اساس این نظرسنجی، شاخص صنعتی داوجونز نیز امسال را با رقم 32970 واحدی به پایان خواهد برد که معادل رشد 4.5 درصدی است. جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا در تازه ترین اظهارات خود پیش بینی کرده است که رشد اقتصادی آمریکا امسال حدود 6 درصد خواهد بود.

اکثر تحلیلگران و استراتژیست ها معتقدند که درآمد شرکتهای آمریکایی تا 6 ماه آینده به سطح قبل از بحران کرونا بازخواهد گشت.با این حال، افزایش بازدهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا و افزایش احتمالی نرخ تورم، نگرانی های زیادی را به همراه داشته است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان