رئیس شرکت توتال فرانسه: تولید جهانی نفت تا 2040 به اوج خود خواهد رسید


رئیس شرکت نفتی توتال فرانسه بر این باور است که تولید جهانی نفت تا سال 2030 یا 2040 میلادی به اوج خود خواهد رسید.به گزارش پلاتس، پاتریک پویانی رئیس شرکت توتال فرانسه تاکید کرد: همزمان با افزایش تولید انرژی های تجدیدپذیر از باد و خورشید، تولید جهانی نفت نیز تا سال 2030 یا 2040 به حداکثر خواهد رسید.

بر اساس این گزارش وی افزود: نفت از چرخه انرژی جهان حذف و محو نخواهد شد چرا که نفت هنوز کارآمدترین منبع انرژی به شمار می رود، حمل و نقل آن آسان است و نسبت به سایر منابع انرژی ارزان تر است. قیمت یک لیتر نفت خام اکنون کمتر از یک لیتر آب است.

رئیس شرکت توتال تصریح کرد: شاید تا سال 2050 میلادی تولید جهانی نفت به 40 میلیون بشکه در روز کاهش یابد ولی این رقم هرگز صفر نخواهد شد. بی شک در سال 2030 یا 2040 میلادی با اوج تولید جهانی نفت روبرو خواهیم شد و تولید نفت از آن به بعد کاهش خواهد یافت. ولی همچنان به نفت نیاز خواهیم داشت. 

فاتح بیرول مدیر کل آژانس بین المللی انرژی نیز در اظهاراتی گفت: شاید سال 2020 یک نقطه عطف مهم برای جهان انرژی باشد. هزینه ها برای انرژی های جایگزین مثل خورشید در حال کاهش است و عزم و اراده دولتها برای کاهش آلاینده های کربنی رو به افزایش است. شرکتها در حال تغییر راهبردهای خود برای مقابله با تغییرات اقلیمی هستند. همان طور که در سال 1974 میلادی زمانی که تنگه هرمز موضوع مهمی در امنیت انرژی بود، امروز تمرکز اصلی روی امنیت برق است. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان