تازه ترین پیش بینی درباره روند قیمت جهانی مس در سال 2021


کمیسیون دولتی مس شیلی موسوم به Cochilco در تازه ترین گزارش خود پیش بینی درباره قیمت جهانی مس در سال 2021 را افزایش داده است.به گزارش رویترز، کمیسیون دولتی مس شیلی Cochilco پیش بینی کرده است قیمت هر پوند مس در سال 2021 میلادی به بیش از 3.30 دلار افزایش خواهد یافت. (هر پوند معادل 453.5 گرم)بر اساس این گزارش کمیسیون دولتی مس شیلی اعلام کرد: پیشرفت در زمینه توزیع واکسن کرونا و بهبود چشم انداز اقتصادی چین مهمترین عوامل افزایش احتمالی قیمت جهانی مس در سال 2021 خواهد بود.

کمیسیون دولتی مس شیلی در ماه نوامبر پیش بینی کرده بود که قیمت هر پوند مس در سال 2021 به 2.90 دلار خواهد رسید. در تحلیل کمیسیون دولتی مس شیلی آمده است: انتظارات امیدوارکننده نسبت به آغاز واکسیناسیون جهانی علیه ویروس کرونا ، بهبود رشد اقتصادی چین و پیش بینی ها درباره کاهش عرضه و تولید جهانی مس، می تواند موجب افزایش قیمت این فلز راهبردی در سال 2021 شود.کمیسیون دولتی مس شیلی همچنین پیش بینی کرده است که تولید مس این کشور در سال 2021 به بیش از 6 میلیون تن خواهد رسید که نسبت به سال قبل 3.6 درصد افزایش خواهد داشت. 

شیلی بزرگترین تولیدکننده مس جهان به شمار می رود.بانک آمریکا نیز در تحقیقی اعلام کرده است که شیوع ویروس کرونا تاثیر زیادی بر افت تولید و عرضه مس از سوی شیلی و پرو در سال 2020 میلادی داشته و این عامل نیز نقش مهمی در افزایش قیمت این فلز راهبردی داشته است. پیش بینی ما این است که میانگین قیمت هر تن مس در سه ماه پایانی 2021 میلادی به 9500 دلار خواهد رسید. 

از سوی دیگر رشد تقاضای جهانی برق و تولید انرژی نیز عامل مهمی برای افزایش تقاضای مس خواهد بود. مس نقش مهمی در تولید انتقال ذخیره سازی و مصرف برق دارد. نیروگاه های برق، زیرساخت های انتقال، ذخیره سازی انرژی و مصرف همه و همه به مس نیاز دارد. توسعه انرژی های پاک نیز می تواند محرک خوبی برای تقاضای جهانی مس باشد. بانک آمریکا پیش بینی کرده است که احتمال افزایش چشمگیر قیمت هر تن مس به بالای 10 هزار دلار طی ماه های آینده وجود دارد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان