بریتانیا نیز قصد دارد ارز مجازی خود موسوم به “بریت کوین” را به زودی معرفی کند.“ریشی سوناک ” وزیر دارایی بریتانیا گفت: بانک مرکزی در حال کار بر روی پروژه ارز مجازی جدیدی به نام “بریت کوین” است .به گفته وی هدف اصلی معرفی ارز مجازی جدید، مقابله با برخی چالش های ایجاد شده توسط ارزهای مجازی و دیجیتال مثل بیت کوین خواهد بود.

نسخه مجازی پوند که قرار است توسط بانک مرکزی بریتانیا رونمایی و معرفی شود، به مصرف کنندگان و کسب و کارها این اجازه را خواهد داد تا در پرداخت های خود از این ارز مجازی جدید استفاده کرده و حساب های بانکی خود را نیز به طور مستقیم با بریت کوین نگهداری کنند. 

گفتنی است سایر بانک های مرکزی جهان نیز در حال بررسی این موضوع هستند که آیا ارز مجازی ایجاد کنند یا نه. بی شک ایجاد و معرفی رمزارزها توسط بانک های مرکزی جهان، سرعت مبادلات و پرداخت های ارزی داخلی و خارجی را افزایش خواهد داد و خطرات ناشی از بی ثباتی مالی را کاهش می دهد.

بانک مرکزی چین فعلا در این عرصه پیشتاز است. بانک مرکزی اروپا نیز هفته گذشته تمایل خود را برای ایجاد رمزارزها اعلام کرده ولی به نظر می رسد این پروژه اروپایی سال ها زمان نیاز خواهد داشت.

پیش از این نیز اندرو بیلی رئیس بانک مرکزی انگلیس از بیت کوین انتقاد کرده و گفته است: بیت کوین به عنوان مشهورترین و شناخته شده ترین رمزارز، نتوانسته است به عنوان یک ذخیره ارزش باثبات نقش خودش را ایفا کند و راهکار موثری برای انجام مبادلات مالی و ارزی نبوده است. به نظر من بیت کوین یک سرمایه گذاری با ریسک بسیار بالا است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان