ایالات متحده واردکننده خالص نفت خام در سال 2022 خواهد بود

اقتصاد کالاها در سبدگردان مانی

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که این کشور در سال 2022 میلادی به واردکننده خالص نفت خام تبدیل خواهد شد.

اویل پرایس نوشت: اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد ایالات متحده امسال نیز همانند سال 2021 میلادی به واردکننده خالص نفت خام تبدیل می شود، آن هم پس از یک تغییر بزرگ تاریخی در سال 2020 که این کشور به صادرکننده خالص نفت خام تبدیل شده بود.

یک واردکننده خالص نفت کشوری است که میزان واردات نفت خام و فرآورده های نفتی آن بیشتر از صادرات آن باشد.

در حالی که آمریکا بیشتر از یک دهه است که صادرکننده خالص فرآورده های نفتی به شمار می رود ولی همچنان واردکننده خالص نفت خام به شمار می رود.

البته آمریکا در سال 2020 میلادی در یک تغییر بزرگ تاریخی به صادرکننده خالص نفت خام تبدیل شد.

بر اساس آمارهای ماهانه، آمریکا برای نخستین بار از 1973 میلادی، در سپتامبر 2019 میلادی بود که نفت خام و فرآورده های نفتی بیشتری نسبت به از آنچه که وارد می کند، صادر کرده است.

در سال 2020 افت تقاضای جهانی نفت و قیمت های پایین موجب از بین رفتن انگیزه کشورهای بزرگ صادرکننده برای افزایش تولید شد و این عامل موجب شد تا ایالات متحده صادرات نفت بیشتری را در آن سال داشته باشد.

در سال 2020 اختلاف بین واردات و صادرات نفت خام آمریکا به پایین ترین سطح از 1985 میلادی رسید.

پیش بینی می شود واردات خالص نفت آمریکا در سال 2022 به ‌طور متوسط به 3.9 میلیون بشکه در روز برسد. اگر پیش‌بینی اداره اطلاعات انرژی آمریکا برای افزایش تولید سالانه این کشور تا 12.6 میلیون بشکه در روز در 2023 به درستی محقق شود، خالص واردات نفت خام در سال آینده میلادی تا 3.4 میلیون بشکه در روز کاهش پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان