مصرف نفت آمریکا به پایین ترین سطح در 25 سال اخیر رسید


تازه ترین آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می دهد مصرف نفت این کشور طی سال 2020 میلادی به پایین ترین سطح خود در 25 سال گذشته رسیده است.

به گزارش اویل پرایس، اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد: تقاضای نفت ایالات متحده در سال 2020 میلادی به 18.1 میلیون بشکه در روز رسیده است که این پایین ترین رقم در 25 سال اخیر به شمار می رود.

بر اساس این گزارش بیشترین کاهش تقاضای نفت در آمریکا طی سال گذشته مربوط به بخش حمل و نقل بوده است به طوری که مصرف نفت این بخش نسبت به سال 2019 میلادی بیش از 15 درصد کاهش یافته است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در ادامه افزود: همه بخش ‌های اقتصادی ایالات متحده در سال گذشته شاهد کاهش مصرف فرآورده‌های نفتی بوده است. اتخاذ تدابیر قرنطینه ای و دیگر اقدامات با هدف کنترل بحران شیوع ویروس کرونا در سال 2020 علت اصلی کاهش شدید مصرف نفت در آمریکا به خصوص در بخش حمل و نقل بوده است.

این گزارش نشان می دهد، مصرف بنزین، گازوئیل و سوخت هواپیما در آمریکا کاهش چشمگیری داشته است. به طول مثال مصرف بنزین 14 درصد افت داشته و به 8 میلیون بشکه در روز رسیده است که این رقم از سال 1997 تاکنون بی ‌سابقه بوده است.

 حدود 44 درصد کل نفت مصرفی آمریکا مربوط به تولید بنزین برای خودروها است. بخش حمل و نقل هم 96 درصد کل بنزین عرضه شده در آمریکا را مصرف می ‌کند. مصرف گازوئیل در این کشور هم در سال 2020 نسبت به سال قبل از آن 8 درصد کاهش یافته و 21 درصد نفت مصرفی نیز برای تولید گازوئیل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مصرف سوخت هواپیما در آمریکا در سال 2020 نسبت به سال  2019 میلادی 62 درصد کاهش یافته و به کمترین میزان در 38 سال گذشته رسیده است.

انتهای پیام /.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان