مصرف بنزین و سوخت جت در چین امسال رکورد می زند


تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که تقاضای سوخت چین در سال 2021 میلادی به یک رکورد جدید دست خواهد یافت.

به گزارش رویترز، تحلیلگران اقتصادی پیش بینی می کنند رونق فروش خودرو و افزایش سفرهای هوایی داخلی در چین موجب خواهد شد تا مصرف بنزین و سوخت هواپیما در این کشور طی سال جاری میلادی رکورد بزند، هر چند افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا ممکن است در کوتاه مدت موجب کاهش جابجایی ها و مسافرت در برخی شهرها شود.

بر اساس این گزارش تحلیلگران SIA Energy, IHS Markit Energy Aspects بر این باورند که بر خلاف کاهش رشد مصرف گازوئیل، تقاضای کلی بنزین، گازوئیل و سوخت هواپیما در بزرگترین وارد کننده نفت خام جهان امسال با رشد 7 تا 11 درصدی روبرو خواهد شد و به بیش از 8.4 تا 8.9 میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

این در حالی است که آژانس بین المللی انرژی در ماه مارس پیش بینی کرد تقاضای بنزین سوخت هواپیما و گازوئیل در چین امسال با 6.5 درصد افزایش به بیش از 8.2 میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

رشد تقاضای انرژی چین موجب شده تا قیمت جهانی نفت خام نسبت به سال 2020 میلادی با رشد 50 درصدی روبرو شود.

تحلیلگران پیش بینی می کنند که شیوع گونه دلتای ویروس کرونا در 17 استان چین در کوتاه مدت موجب فشار بر تقاضای انرژی خواهد شد ولی تاثیری بر روند کلی تقاضای سوخت نخواهد داشت.

تقاضای بنزین که 25 درصد کل مصرف سوخت در چین را تشکیل می دهد امسال با رشد 11 تا 13 درصدی روبرو خواهد شد و به 3.8 تا 4.1 میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

پیش بینی می شود فروش خودرو در چین امسال با رشد 7 درصدی روبرو شود. این نخستین افزایش فروش خودرو در چین از سال 2017 میلادی خواهد بود.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان