ثبت رکورد بی سابقه تورم در آمریکا در 30 سال گذشته


تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد نرخ تورم آمریکا در ماه اوت به بالاترین سطح خود در 30 سال اخیر رسیده است.

به گزارش رویترز، رشد چشمگیر هزینه کالاها و خدمات در آمریکا در ماه اوت موجب شده است تا نرخ تورم این کشور به بالاترین سطح خود از سال 1991 میلادی برسد.

بر اساس این گزارش پیش بینی ها نشان می دهد روند صعودی تورم در امریکا طی سال 2022 میلادی نیز ادامه خواهد یافت.

آمارهای رسمی حاکی است شاخص هزینه های مصرف شخصی در آمریکا در ماه اوت 0.4 درصد افزایش یافته است. این برای ششمین ماه متوالی است که این شاخص افزایش داشته است.

نرخ تورم نیز در 12 ماه منتهی به اوت از 4.2 درصد به 4.3 درصد رسیده است که این رقم بالاترین رکورد از سال 1991 به شمار می رود.

این در حالی است که مقامات فدرال رزرو پیش از این اعلام کرده بودند که نرخ تورم تا پایان سال جاری میلادی به 2 درصد یا کمتر از نرخ اعلام شده قبل از شیوع ویروس کرونا کاهش خواهد یافت.

با این حال، مقام های فدرال رزرو هفته گذشته اعتراف کردند که نرخ تورم احتمالا تا سال 2022 به دلیل کمبود منابع مهم تجاری و حتی کمبود نیروی کار روندی صعودی خواهد داشت.

فدرال رزرو آمریکا قصد دارد نرخ تورم در بلند مدت به طور متوسط 2 درصد در سال باشد و از شاخص هزینه های مصرف شخصی به عنوان نقطه شروع استفاده می کند.

با این وجود، فدرال رزرو آماده است تا تورم را برای مدتی از سطح هدف خود فراتر ببرد تا دوره تورم بسیار پایین در دهه گذشته را جبران کند.

این در حالی است که بالاترین نرخ تورم در چند دهه اخیر در آمریکا خانواده ها و کسب و کارها را تحت فشار قرار داده و ضربه شدیدی به اقتصاد وارد کرده است. اما سوال بزرگ این است که این روند افزایشی تورم چقدر طول خواهد کشید.

انتهای پیام/

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان