نظرسنجی کیتکو نشان داد: بحران اعتبارات و افزایش تورم مهمترین عوامل رشد احتمالی قیمت طلا خواهد بود


نتیجه جدیدترین نظرسنجی کیتکو نشان می دهد افزایش مجدد قیمت طلا در هفته گذشته برخی امیدواری ها را در بازار ایجاد کرده است و تحلیلگران و فعالان بازار و سرمایه گذاران انتظار دارند روند صعودی قیمت طلا طی هفته جاری ادامه پیدا کند.

قیمت طلا توانست در پایان معاملات هفته گذشته از پایین ترین سطح 2 ماهه خود فاصله بگیرد. گرچه احساسات امیدوارکننده ای درباره روند قیمت طلا در کوتاه مدت وجود دارد ولی برخی تحلیلگران بر این باورند که بازار هنوز با چالش های ساختاری مربوط به افزایش نرخ بهره ، تقویت دلار آمریکا روبرو است.

بر اساس این گزارش Christopher Vecchio استراتژیست ارشد DailyFX.com در این باره گفت: ادامه مسائل اعتباری در موسسه مالی Evergrande و مسائل مربوط به سقف بدهی های در آمریکا می تواند موجب تقویت قیمت طلا در کوتاه مدت شود.

موسسه رتبه سنجی فیچ نیز هشدار داده است که اگر نمایندگان امریکایی نتوانند در زمان مناسب مساله سقف بدهی ها را حل و فصل کنند، رتبه اعتباری این کشور تحت فشار قرار خواهد گرفت.

در نظرسنجی این هفته کیتکو 14 تحلیلگر وال استریت شرکت کردند که 7 نفر معادل 50 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا طی هفته جاری افزایش خواهد یافت. 4 نفر معادل 29 درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و 3 تحلیلگر معادل 21 درصد نیز گفتند قیمت طلا در کوتاه مدت تغییر خاصی نخواهد داشت.

از سوی دیگر 889 نفر نیز در نظرسنجی آنلاین کیتکو شرکت کردند که 430 نفر معادل 48 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا با افزایش روبرو خواهد شد. 340 نفر دیگر معادل 38 درصد اعلام کردند قیمت طلا نزولی خواهد بود و 119 نفر معادل 13 درصد نیز گفتند قیمت طلا در کوتاه مدت نوسان زیادی نخواهد داشت.

افزایش امیدواری ها نسبت به طلا در شرایطی است که این فلز گرانبها هفته گذشته را با تثبیت بالاتر از سطح حمایتی 1750 دلار به پایان رسانده است. قیمت طلا با رشد 0.44 درصدی در هفته گذشته به سطح 1759 دلاری رسیده است.

Marc Chandler مدیر موسسه Bannockburn Global Forex بر این باور است که قیمت طلا می تواند یک بار دیگر تا سطح 1787 دلار در هر اونس افزایش یابد ولی هنوز اعتماد و احساس سرمایه گذاران نسبت به طلا ضعیف است.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان