در حالی که تقاضای جهانی برای انرژی های تجدیدپذیر رو به افزایش است، قیمت مس در بورس فلزات لندن به مرز 7000 دلار در هر تن رسیده است.

به گزارش پلاتس، مس نقش مهمی در توسعه انقلاب انرژی های تجدیدپذیر دارد و این در حالی است که کشورهای مختلف جهان تلاش وسیع و گسترده ای را برای گذار از انرژی های فسیلی به سوی انرژی های تجدیدپذیر آغاز کرده اند.

بر اساس این گزارش کالین همیلتون تحلیلگر یک موسسه تحقیقاتی درباره بازار کالا تاکید کرد: مس بار دیگر مورد توجه بازار قرار گرفته است آن هم در شرایطی که جهان قصد دارد دوران جدیدی را پس از شیوع ویروس کرونا آغاز کند.

وی افزود: افزایش قیمت مس به چند دلیل عمده و مهم بوده است از جمله بسته محرک مالی و اقتصادی چین، بسته محرک اقتصادی آمریکا، افزایش تقاضا از سوی انرژی های تجدیدپذیر و مسائل مربوط به تولید و عرضه.

این تحلیلگر اقتصادی اظهار داشت: تغییر ترکیب انرژی در کشورهای مختلف به خصوص اقتصادهای توسعه یافته تاثیر مثبتی بر فلزات به خصوص مس خواهد داشت. 

دولت انگلیس اعلام کرده است که قصد دارد سرمایه گذاری در انرژی بادی و زیرساختهای مرتبط را افزایش دهد.

هدف تعیین شده از سوی دولت انگلیس، نصب و راه اندازی 40 گیگاوات ظرفیت تولید انرژی بادی تا سال 2030 میلادی است.

موسسه مالی Sucden Financial نیز پیش بینی کرده است که قیمت جهانی مس در سه ماه پایانی 2020 میلادی به بیش از 7000 دلار خواهد رسید.

به اعتقاد تحلیلگران این موسسه مالی، اجرای بسته های محرک مالی و اقتصادی در کشورهای مختلف از یک سو و افزایش تقاضا از سوی انرژی های تجدیدپذیر مهمترین عوامل افزایش قیمت مس خواهد بود.

بانک جی پی مورگان نیز پیش بینی کرده است که قیمت مس در کوتاه مدت به بیش از 7000 تا 7500 دلار خواهد رسید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان