رشد 6.4 درصدی اقتصاد آمریکا در سه ماه نخست 2021


تازه ترین آمارهای وزارت بازرگانی آمریکا نشان می دهد اقتصاد این کشور در سه ماه نخست 2021 میلادی با رشد بیش از 6 درصدی روبرو شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کنگره، وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد: اقتصاد ایالات متحده در سه ماه نخست امسال با رشد 6.4 درصدی مواجه شده است.

بر اساس این گزارش تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماه نخست سال جاری میلادی نسبت به سال قبل بیش از 6.4 درصد افزایش داشته است.

تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماه پایانی 2020 میلادی با رشد 2 درصدی روبرو شده بود.

اکثر اقتصاددانان پیش بینی می کنند رشد اقتصادی آمریکا تا پایان امسال به بیش از 7 تا 8 درصد برسد. کاهش موارد ابتلا به ویروس کرونا و بازگشایی فعالیت های اقتصادی و تجاری موجب شده تا میلیون ها بیکار بار دیگر به سر شغل های خود بازگردند.

تازه ترین نظرسنجی از مقام های ارشد فدرال رزرو آمریکا نیز نشان می دهد رشد اقتصادی این کشور در سال 2021 میلادی به بیش از 7 درصد خواهد رسید. این رقم در نظرسنجی مارس به 6.5 درصد رسیده بود.

پیش بینی می شود رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه دوم امسال سریعتر باشد.

افزایش رشد اقتصادی آمریکا در حالی است که فشارهای تورمی نیز در این کشور به سرعت رو به افزایش بوده است. نرخ تورم آمریکا از سه ماه پایانی 2020 میلادی تاکنون روندی صعودی داشته است هرچند مقام های فدرال رزرو بر این باورند که افزایش تورم در شرایط کنونی موقتی است.

شاخص قیمت مصرف کننده در اقتصاد آمریکا نیز در سه ماه نخست امسال به 3.7 درصد رسیده است. این رقم در سه ماه پایانی سال گذشته به 1.5 درصد رسیده بود.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان