نظرسنجی نشان داد: اقتصاد آمریکا تا یک سال آینده به سطح قبل از کرونا بازخواهد گشت


نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد رشد اقتصادی آمریکا احتمالا طی سه ماه جاری و آتی با کاهش روبرو خواهد شد.نظرسنجی رویترز از تحلیلگران اقتصادی حاکی است رشد اقتصادی آمریکا طی سه ماه جاری و آتی با کاهش روبرو می شود ولی بعد از آن با رشد و رونق چشمگیری همراه می شود.

بر اساس این گزارش اکثر اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی اعلام کرده اند که تولید ناخالص داخلی آمریکا طی یک سال آینده به سطح قبل از شیوع ویروس کرونا باز خواهد گشت.

در حالی که چشم انداز اقتصادی آمریکا در کوتاه مدت همچنان ناامید کننده است ولی شاخص سهام بورس وال استریت در پی اخبار مثبت و امیدوارکننده واکسن کرونا با افزایش روبرو شده است. 

تحلیلگران اقتصادی معتقدند که تهدید ناشی از ویروس کرونا می تواند به ضرر رشد اقتصادی آمریکا تا سه ماه نخست 2021 باشد. 

حدود دوم سوم شرکت کنندگان (43 نفر از 69 نفر) در نظرسنجی اعلام کرده اند که تولید ناخالص داخلی آمریکا تا یک سال آینده به سطح قبل از شیوع ویروس کرونا بازخواهد گشت. 

21 نفر نیز گفته اند که تا دو سال آینده اقتصاد آمریکا به سطح قبل از بحران کرونا بازخواهد گشت.

این نظرسنجی نشان می دهد رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه نخست 2021 میلادی به 2.5 درصد خواهد رسید. این رقم در نظرسنجی قبلی به 3 درصد رسیده بود. 

11  درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته اند که اقتصاد آمریکا در سه ماه نخست 2021 با رکود روبرو می شود.

پیش بینی می شود رشد اقتصادی آمریکا در سه ماه دوم و سوم و چهارم 2021 میلادی نیز به ترتیب به 3.8 و 3.9 و 3.4 درصد خواهد رسید. 

پیش بینی می شود اقتصاد آمریکا امسال با افت 3.6 درصدی روبرو خواهد شد و در سال آینده 3.9 درصد رشد خواهد داشت و در سال 2022 میلادی نیز به رشد 3.1 درصدی خواهد رسید.

21 درصد اقتصاددانان نیز پیش بینی کردند که فدرال رزرو آمریکا در نشست دسامبر برنامه های محرک پولی بیشتری را تصویب خواهد کرد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان