تولید نفت آمریکا تا پایان امسال افزایش چشمگیری نخواهد داشت


اداره اطلاعات انرژی آمریکا در تازه ترین تحلیل خود پیش بینی کرده است که افزایش قیمت جهانی نفت موجب رشد چشمگیر تولید نفت این کشور در سال 2021 نخواهد شد.

به گزارش اویل پرایس، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در جدیدترین تحلیل ماهیانه خود از وضعیت بازار نفت نوشت: افزایش قیمت هر بشکه نفت به بیش از 70 دلار تاثیر چندانی بر روند تولید نفت ایالات متحده در سال 2021 نخواهد داشت.

بر اساس این گزارش تحلیلگران بر این باورند که افزایش قیمت نفت به 70 دلار در هر بشکه موجب تشویق شرکتهای نفتی برای افزایش تولید خود در آمریکا نخواهد شد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا افزود: تولید نفت آمریکا در سال 2021 میلادی به طور متوسط به 11.3 میلیون بشکه در روز خواهد رسید. این رقم 20 هزار بشکه بیشتر از پیش بینی ماه ژوئن است.

در این صورت تولید نفت آمریکا نسبت به سال 2020 میلادی بیش از 200 هزار بشکه کاهش خواهد داشت. تولید نفت آمریکا در سال 2020 به بیش از 11.31 میلیون بشکه رسیده بود. 

اداره اطلاعات انرژی آمریکا نوشت: با توجه به اینکه تغییر تعداد چاه های نفت آمریکا همزمان و مطابق با افزایش قیمت نفت، رشد پیدا نمی کند و معمولا با تاخیر 2 ماهه این اتفاق رخ می دهد، بنابراین قیمت فعلی نفت تاثیری بر تولید نفت آمریکا تا پایان امسال نخواهد داشت.

پیش بینی می شود میانگین تولید نفت آمریکا در سه ماه دوم و سوم امسال به 11.9 میلیون بشکه در روز برسد.

  انتظار می‌رود تولید نفت آمریکا در سه ماهه پایانی سال جاری به 11.3 و تا پایان سال آینده میلادی به 12.2 میلیون بشکه در روز برسد.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان