کاهش ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته


آمارهای جدید اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می دهد میزان ذخایر نفت خام این کشور طی هفته گذشته با کاهش بیشتر از انتظار روبرو شده است.

به گزارش رویترز، اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد: سطح ذخایر نفت خام طی هفته گذشته با کاهش 6.866 میلیون بشکه ای روبرو شده است.

بر اساس این گزارش تحلیلگران پیش بینی کرده بودند که ذخایر نفت خام آمریکا طی هفته گذشته با افت 4.033 میلیون بشکه ای مواجه گردد.

این گزارش افزود: ذخایر نفت کوره آمریکا نیز طی هفته گذشته با افزایش 1.616 میلیون بشکه ای روبرو شده است.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد: سطح ذخایر بنزین این کشور طی هفته گذشته با کاهش 6.076 میلیون بشکه ای همراه شده است.

تحلیلگران پیش بینی کرده بودند ذخایر بنزین آمریکا در این مدت با افت 2.176 میلیون بشکه ای روبرو شود.

پس از انتشار این آمارها قیمت نفت در بازارهای جهانی با افزایش نسبی روبرو شده است.

اختلافات عربستان و امارات متحده عربی بر سر سیاست های تولید نفت اوپک پلاس تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت نفت در روزهای اخیر داشته است.

امارات متحده عربی در حالی مانع دستیابی اوپک پلاس به توافق نهایی شده است که عربستان و روسیه و سایر اعضای اوپک با افزایش 2 میلیون بشکه ای تولید در شش ماه دوم امسال موافقت کرده بودند.

 سریع‌ترین تاثیر این شکست این است که سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش تولید خود را برای ماه اوت افزایش نمی‌دهند. بنابراین با وجود بهبود تقاضا، اقتصاد جهان با کمبود نفت مواجه خواهد شد.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان