افزایش مجدد کسری تجاری آمریکا در ماه نوامبر


تازه ترین آمارهای وزارت بازرگانی آمریکا نشان می دهد کسری تجاری این کشور در ماه نوامبر نسبت به مدت مشابه سال قبل 5.5 درصد رشد داشته است.به گزارش پلاتس، وزارت بازرگانی آمریکا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد کسری تجاری این کشور در ماه نوامبر به بیش از 84.82 میلیارد دلار رسیده است. کمبود کانتینر برای صادرات کالا عامل اصلی رشد چشمگیر کسری تجاری آمریکا در این مدت به شمار می رود. 

بر اساس این گزارش صادرات آمریکا در این مدت به 127.22 میلیارد دلار رسیده که نسبت به ماه قبل 0.8 درصد رشد داشته ولی نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افت 6.6 درصدی روبرو شده است. واردات آمریکا نیز در ماه نوامبر به 212.04 میلیارد دلار رسیده که نسبت به اکتبر 2.6 درصد و نسبت به سال قبل 5.5 درصد افزایش داشته است.

واردات آمریکا در شش ماه دوم 2020 میلادی از آسیا رشد چشمگیری داشته است. شیوع ویروس کرونا موجب شده تا مصرف کنندگان آمریکایی تمرکز اصلی خود را به جای خدمات بر روی مصرف کالاها قرار دهند. 2 کمیسیونر فدرال امور دریانوردی آمریکا با ارسال نامه ای برای شورای جهانی کشتیرانی نسبت به این مسئله ابراز نگرانی کرده اند که مالکان کشتی های تجاری از حمل محموله های صادراتی این کشور خودداری می کنند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان