رئیس فدرال رزرو بوستون : نرخ بیکاری آمریکا تا پایان امسال دو رقمی خواهد بود


رئیس فدرال رزرو بوستون بر این باور است که نرخ بیکاری آمریکا تا پایان سال 2020 میلادی همچنان دو رقمی باقی خواهد ماند. به گزارش رویترز، اریک روزن گرین در اظهاراتی گفت : تا زمانی که مصرف کنندگان و نیروهای کار درباره وضعیت بهداشت و سلامت عمومی نگران باشند، کسب و کارهای آمریکا با افت تقاضا روبرو خواهند بود و نرخ بیکاری نیز احتمالا تا پایان امسال دو رقمی باقی خواهد ماند.

بر اساس این گزارش وی افزود: گسترش ویروس کرونا و تعطیلی کسب و کارها و فعالیت های اقتصادی موجب خواهد شد تا نرخ بیکاری آمریکا به مرز 20 درصد برسد. متاسفانه پیش بینی می کنم نرخ بیکاری آمریکا تا پایان امسال دو رقمی باشد.

نرخ بیکاری آمریکا تا پایان امسال

این مقام ارشد فدرال رزرو آمریکا اظهار داشت: سیاستگذاران اقدامات کافی را برای کمک به بیکاران اتخاذ و اجرا خواهند کرد و تاکنون برخی اقدامات باتک مرکزی آمریکا برای اعطای تسهیلات، موجب کاهش فشار در کوتاه مدت به بازارهای مالی شده است.

جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا نیز اخیرا تاکید کرده است که برنامه اعطای تسهیلات و اعتبارات بانکی به شرکتهای کوچک و متوسط باید تا پایان ماه جاری آغاز شود .

روزن گرین گفت: شرکتهایی که شرایط لازم را داشته باشند، مشمول دریافت تسهیلات مالی خواهند شد. البته نسبت به این واقعیت آگاهی داریم که نمی توانیم به همه کمک کنیم ولی تدابیر حمایتی فدرال رزرو موجب خواهد شد تا شرکتها بتوانند تعداد زیادی از نیروی کار را استخدام کنند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان